‘Yollarımız mayın tarlasına döndü’

Üyük, Uğrak, Güveçli, Boğabağı ve Abdalata Köyleri’ni birbirine bağlayan grup yolu, tüm köy sakinlerini adeta canından bezdirdi.

‘Yollarımız mayın  tarlasına döndü’

EROL TAŞKAN 
Üyük, Uğrak, Güveçli, Boğabağı ve Abdalata Köyleri’ni birbirine bağlayan grup yolu, tüm köy sakinlerini adeta canından bezdirdi.

Derin çukurlarla mayın tarlasına dönen yolda pek çok aracın arıza verip lastiklerinin patladığını söyleyen köylüler, “Yollarımız mayın tarlasına döndü.” dedi. 

Hafta içi günlerde de oldukça yoğun olan grup yolundaki trafik yoğunluğu özellikle hafta sonları çok daha artıyor. Sürücülerin, çukurlara düşmemek için sergilediği ani refleksler, trafik güvenliğini ortadan kaldırıyor. 

Gerekli müracaatların yapılmasına rağmen, onarım ve iyileştirme çalışmalarının yapılmadığından şikayetçi olan çevre köy sakinleri, gazetemiz iletişim hattına gönderdikleri görüntülerle seslerini duyurmaya çalıştı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2022, 18:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tutalya...
Tutalya... - 2 ay Önce

Köylü milletin efendisidir.
Belki unutmuşlardır,
siyasete hatırlatılır.
Köyün yolunu yapın bari, tadilat, tamirat zor olmasa gerek.

Tutalya...
Tutalya... @Tutalya... - 1 ay Önce

Yolun tamirat ve tadilatı ile ilgili bir gelişme olmadı galiba
Çünkü hiç bir ses yok.
Peki 3 vekil ne iş yapar, hiç girişimleri olmasını.

Söz bir...
Söz bir... - 1 ay Önce

Belli ki Sayın vekillerimiz bu yoldan geçmemiş.
Yani köylerin bir ihtiyacı var mı/yok mu bir bakalım diye ziyaret edilmemiş orası belli oldu. Ama Seçimlerde yaklaşıyor hani göstermelik yamalar yapılır ömrü de bir iki aylık olur ve gene köstebek yuvasına döner.
İŞTE SİYASETİN KÖYLERE BAKIŞ AÇISI BÖYLEDİR. ÇİFTÇİYE DE BAKIŞI BÖYLEDİR.
ÜLKENİN GELDİĞİ NOKTADAN BELLİ OLMUYOR MU?

Hoca...
Hoca... - 1 ay Önce

Köy yolunu bile yapmıyorsanız siz sayın vekiller ne iş yaparsınız.
Bu durum hoşunuza gidiyor mu, neden ilgilenilmez.

Börte
Börte - 2 ay Önce

Çorumun bazı köy yolları çok kötü durumda.Mesela Çalıca köyü,Buğdüz köyü yolu sürekli gidip geldiğim yerler.Seçim geliyor.Seçim öncesi yollara bakım yapılsa iyi olur.Vatandaş olarak bizler toza toprağa alışkınız ama siyasi parti temsilcilerimiz pek köylere uğramadığından bu durumdan rahatsız olur.Siyasilerimizin köye gidiş gelişleri için köy yolları yapılmalıdır

salim duray baykara
salim duray baykara - 2 ay Önce

Bi şekilde yama yapılıyor, o da kış sonunda eski halini alıyor. Bu yolu ayrıca Buğdüz, Boyralı, Kılıçören köyleri ile çevredeki pek çok bağ ve bahçe sahibi de kullanıyor. Özellikle pazar günleri inanılmaz yoğun araç trafiği oluyor ve gerçekten çok tehlikeli kaza riskleri ortaya çıkıyor.Ancak sıkıntı bu yolların belediye sınırları dışında olup, özel idare kontrolunda olması. Haberiniz için teşekkürler.

SIRADAKİ HABER