Yurt dışından gelen öğrenciler Samsun'da karantinaya alındı

Yurt dışından getirilen 401 öğrenci Samsun'da karantina altına alındı.

Yurt dışından gelen öğrenciler Samsun'da karantinaya alındı

Yurt dışından getirilen 401 öğrenci Samsun'da karantina altına alındı.

Çin'in Vuhan kentinden tüm dünyaya yayılan Türkiye'yi de etkisi altına aldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıkladığı ve uçuş yasağı olan 7 ülkede bulunan 401 Türk öğrenci 2 uçakla Samsun'a getirilerek yurtlarda karantina altına alındı.

Dünyayı etkisi altına alan Türkiye'de de vakaları görülen korona virüs ile ilgili önlemler devam ediyor. Virüs salgını nedeniyle ile yurt dışında bulunan Türk öğrencilerin ve vatandaşların Türkiye'ye getirilmesi hız kazandı. Daha önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 7 ülkeden 3 bin 358 öğrencinin Türkiye'ye getirileceği açıklamıştı. Bakan Çavuşoğlu'nun öğrencilerin bir kısmının Samsun'da karantina altına alınması bilgisini vermesinin ardından yurtlarda hummalı bir çalışma başlatıldı.

40'A YAKIN OTOBÜSLE GETİRİLDİLER

Samsun Çarşamba Havalimanı'na 24. 00 sıralarında getirilen öğrenciler ilk olarak burada sağlık taramasından geçti. Ateşi yüksek çıkan öğrenciler ambulans ile hastanelere götürüldü. Akabinde 40'a yakın otobüse bindirilen öğrenciler Atakum ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Münevver Ayaşlı Kız Yurtlarına yerleştirildi. Öğrenciler 14 gün boyunca devlet yurtlarında karantina altında tutulacak. (Samsun Haber)

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 19:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdem Ocak
Erdem Ocak - 1 yıl Önce

Neden samsun başka memleket yok mu niye Trabzon değil mesela

SIRADAKİ HABER