Ziyaretçi akınına uğruyor

Çorum Belediyesi tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıl dönümünde hizmete açılan 15 Temmuz Şehitleri Müzesi’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Ziyaretçi akınına uğruyor

15 Temmuz Şehitleri Müzesi’nin topraklarımıza, bağımsızlığımıza, birliğimize yapılan saldırı karşısında Türk milletinin mücadelesini yansıtan bir eser olduğunu belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, "Çorumlu hemşerilerimiz, şehitlerimizin ansına açtığımız 15 Temmuz Şehitleri Müzesine büyük ilgi ve teveccüh gösteriyorlar. 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin seyrini değiştiren Çorumlu şehitlerimiz ve Ömer Halisdemir'in heykellerini ve onların aziz hatırasını yaşattığımız müzemiz, her geçen daha fazla ziyaretçi akınına uğruyor. Yediden yetmişe vatandaşlarımız, o gece memleketimize ve milletimize nasıl bir tuzak kurulduğunu müzemizde, yakından şahit oluyor. Geleceğimize karşı yapılan darbe girişiminde şehit olan Çorumlu yiğitleri ziyaretlerin yoğun olması, şehitlerimizin milletimizin gönlünde ilelebet yaşayacağını ifade ediyor." dedi.

Şehitlerimize duyulan vefanın onların hatıralarına sahip çıkmakla gösterilebileceğini ifade eden Belediye Başkanı Gül, "Bu vatan uğruna kanlarını, canlarını ortaya koyan şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Onların aziz hatıraları 15 Temmuz Müzesi vesilesiyle sürekli gönüllerde yaşayacak. 15 Temmuz Şehitleri Müzemiz hafta içi her gün ve cumartesi günleri 09.00 ile 18.00 saatleri arasında açık. Haftanın altı günü, hemşehrilerimiz müzemizi ziyaret edebilirler. Tüm hemşerilerimizi 15 Temmuz Şehitleri Müzesi'ni görmeye davet ediyoruz" dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER