Bölge sergisinde ter dökecekler

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına katılan İskilip Azmimilli Ortaokulu’nun 4 projesi, Samsun Bölge Sergisine kabul edildi. Çorum'dan davet edilen 13 projenin 4'ü İskilip'ten çıktı.

Bölge sergisinde ter dökecekler

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına katılan İskilip Azmimilli Ortaokulu’nun 4 projesi, Samsun Bölge Sergisine kabul edildi. Çorum'dan davet edilen 13 projenin 4'ü İskilip'ten çıktı.

13. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Samsun Bölge Sergisine 4 proje ile katılacak olan Azmimilli Ortaokulu Müdürü Sadık Eşki, proje danışmanları Fen ve Teknoloji Öğretmeni Emre Erden ve Matematik Öğretmeni Bahadır Telli ile birlikte proje ekibi öğrenciler, sergi öncesi İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu’nu ziyaret ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Atcıoğlu, ziyarete gelen öğrenci ve öğretmenlere, “Başarınız hepimizi gururlandırdı. Okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Üç yıldır ilçemizden kabul edilen projelerle bizleri alıştırdığınız için teşekkür ediyorum. Bölge sergisinden hangi sonuç çıkarsa çıksın kârdasınız. Zira onca proje arasından seçilmeniz kârdır. Sergide projelerinizi savunmanız da kârdır. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Bölge finallerinde başarılar diliyorum" dedi.

Öğretmenler ve öğrencilerin iyi bir ekip ruhu ile çalıştıklarını belirten Okul Müdürü Sadık Eşki de, “Sizlerin de desteklerinizin yanımızda olması umudumuzu arttırmaktadır. Birbirlerini tamamlayanlar sonucunu da alacaklardır. Okul olarak bizler de elimizden gelen yardımı yapmaya devam ediyoruz. Umarım iyi bir sonuçla ilçemize döneriz." dedi.

Matematik Öğretmeni Bahadır Telli danışmanlığında Hasan Eren Baykal ve Muhammed Ali Gürsoy'un üzerine çalıştığı "Sihirli Kare Kriptolojisi" ile Elif Çilingir ve Emine Nisa Erden'in üzerine çalıştığı "N3 Asallarına Bölünebilme Algoritması" matematik branşında; Fen Bilimleri Öğretmeni Emre Erden danışmanlığında Saide Özbekmezci ve Hanife Melike Korkmaz'ın üzerine çalıştığı "Fraktal Ağacındaki Saklı Bulgular" matematik dalında, Atakan Üce'nin üzerine çalıştığı "İnovatif Kutu" fizik dalında projelerle Türkiye finallerine kalabilmek için uğraşacak. 

Yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında da Azmimilli Ortaokulu 4 proje ile yer alarak hayli ses getiren bir başarı sağlamıştı. Ankara'da Çorum ilini temsilen bölge sergisinde bir projesi birinci olmuş, Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan Azmimilli Ortaokulu, matematik dalında Türkiye 2. olarak başarısını zirveye taşımıştı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER