Çakmak Dede Kur’an Kursu mahzun kaldı

Önemli kısmı tamamlanan İskilip Çakmak dede Kur'an Kursu'nda inşaat çalışmaları neredeyse durmuş  durumda.

Çakmak Dede Kur’an  Kursu mahzun kaldı

EROL TAŞKAN
Önemli kısmı tamamlanan İskilip Çakmak dede Kur'an Kursu'nda inşaat çalışmaları neredeyse durmuş  durumda. Hayırseverlerin desteği ile devam eden inşaat çalışmalarının yarım kalması, İskilip halkı olmak üzere, konudan haberdar olan herkesi derin bir üzüntüye sevkediyor.

Tamamlandığında bölgenin en büyük Kur'an Kursu unvanına kavuşacak. Yetiştirdiği hafızlarla ünlü olan İskilip'te, Çakmak Dede Kur'an Kursu'nun tamamlanmasıyla beraber, İskilip'in ilim irfan yolundaki hizmetleri de büyük bir ivme kazanacak. 

6 katlı binadan oluşan devasa yapısıyla yarım kalmış hali bile gurur abidesine dönüşen Çakmak Dede Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu, mahzun bir şekilde kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor. 

Hayır sahipleri için kıyamete kadar açık kalacak bir hayır kapısı olan bu kutlu hizmet, tamamlandığında gökteki meleklerin bile hürmet ettiği hafız öğrenciler, ilim irfan sahibi olacak. 

Bina yapısı ve büyüklüğü ile modern bir eğitim tesisi haline gelecek olan Çakmak Dede Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu için çağrıda bulunan İskilipliler, Çorum Müftülüğü'nden de bu konuda destek istediler.

Binada yönetici ve öğretmenler odaları, toplantı salonu ev konferans salonu, temel öğretim sınıfı, 4-6 yaş eğitim sınıfı, yüzüne öğretim sınıfları, 10 adet hafızlık sınıfı, 16 adet yatakhane, 3 adet misafirhane ve spor salonu yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 23:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 5 ay Önce

halkımız bu gibi işlerde duyarlı ve yardımseverdir.ama bu gibi işleri yönetenler önce kendilerini artarsa bu işleri düşünüyor.milletinde bunlara itimadı kalmıyor.birazda en yüksek maaşı alan hoca efendiler ellerini ceplerine atsalar iyi olur.

misafir
misafir - 5 ay Önce

vatandaşımız yardımsever ve hertürlü yardımı yapıyor ama bu yardımlar yerini bulmuyor.vakıf ve dernek yöneticileri verilen yardımları cukka yapıyorlar.bir insan dinini her yerde öğrenir ama okulunu heryerde okuyamaz.birazda okul yaparak eğitim işlerine el atalım.iskilip te milletin paraları ile yapılan TAVUKÇU hoca vakfı ne oldu.yapılan bina kimin üzerinde merak ediyorum.

Yorumcu
Yorumcu - 5 ay Önce

Sen bos konusuyosun misafir dinini her yerden ogrenemez bir birde bilmedigin yerlere ziplamayacaksin kac kere bagista bulundunda yerini bulmadi kardeş bosa yorum yapayim diye yapma

misafir
misafir - 5 ay Önce

Camiler ,Kurslar vs. hep hayırseverlerin desteğiyle yapılıyor. Yardımlaşmak hele de okul cami çeşme hastane vs. ihtiyaçlarının giderilmesi için yardım etmek güzeldir. Edelim de. Lakin aklıma takılan bişey var. Bu eser bu noktaya kadar hayırseverlerin desteğiyle geliyor . Tamamlanmasına az kala durma noktasına geliyor. Yardımlar azaldıysa Diyanet İşleri Başkanlığı veya TDV bütçesinden neden desteklenmiyor acaba?

Misafir
Misafir - 5 ay Önce

Toplanan parayı mutaite kaptırdılar o yüzden bitmedi

Must
Must - 5 ay Önce

Misafir bilmeden yorum yapma laf olsun diye konuşma yardım edersin etmezsin senin sorunun

Emr
Emr - 5 ay Önce

Siz yorum yapin diye bu haber yayinlanmiyo ve bu gereksiz yorum yapanlarin cigu o islerden uzak duran insanlar varsa verilir yoksa verilmez sizene milletin cebindeki para sen ALLAH RIZASI icin vericeksin icinizi kotu duygularla beslemeyin

Yorumcu
Yorumcu - 5 ay Önce

Ama su var tabiki ihtiyacenmi yapiliyor yoksa birileri ile yarisalim diyemi oda düşünülür tabiki ihtiyacsa amenna ama degilde baska gayelerle yapiliyosa mevla tamamlatmaz nie boyle dedim sekli baskalari ile yarisildigini gosteriyoda ondan her iste rizayi bari gozetilmeli vesselam

SIRADAKİ HABER