İskilip’te pankart astılar

Cumhuriyet Halk Partisi İskilip İlçe Başkanlığı, parti binasına ‘128 Milyar dolar nerede?’ yazılı pankart astı.

İskilip’te pankart astılar

Cumhuriyet Halk Partisi İskilip İlçe Başkanlığı, parti binasına ‘128 Milyar dolar nerede?’ yazılı pankart astı.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, İskilip İlçe Başkanı Yusuf Var ve bazı parti yöneticileri ile birlikte İskilip ilçe binasına pankart astı. Pankartta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Tüyü bitmemiş yetim adına, emekli adına, esnaf adına soruyorum: 128 milyar dolar nerede?” ifadesi yer alıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkı için soruyoruz: Nerede bu 128 milyar dolar? Bunu sormak her namuslu, ahlaklı, Allah’a inanan herkesin görevidir. Bu ülkeye demokrasi gelecek, hırsızlığın hesabı sorulacaktır. Yoksulluğa, çaresizliğe, işsizliğe son vereceğiz. İlk sandıkta herkes bunu görecek. 128 Milyar dolar nerede?

Önce kasada duruyor dediniz, sonra pandemide kullandık dediniz. 128 milyar doları hangi kurdan kime sattınız? Açıklayın zengin ettiğiniz kişileri. Kim aldı 128 milyar doları? Merkez Bankası 128 milyar doları alanları niçin açıklamıyor? Bu ülke hepimizin. 128 milyar dolar bu ülkenin parası. Kime verdiniz 128 milyar doları?” 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 17:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 7 ay Önce

Ya insanlar bu kadar cahil olmaz , 125 milyar yolsuzluk yapılsa bi defa bu para piyasaya girer ekonomi canlandırdı , öyle bir para olsa zaten erken emeklilik 3600 gösterge emekli maaş arıtımı olurdu çocukça isleri bırakın evet ekonomi de olumsuzluk var Hem devlet ülkenin bekası için yasal olmayan şeyler yapabilir devlet için bu isi mecbur iktidar yapacak Şu an çok güçlüyüz daha da iyi olacak

fikretya
fikretya - 7 ay Önce

Ey chp bizde soruyoruz,sapıklarınız nerede ?,İBB'sinin 140milyar lirası nerede ?,ABB belediyesinin 2,5milyar lirası nerede ?,osmanlının 450 ton altını nerede ? Genel başkanınızın 2.5 dolarlık stendi,sgk ya 2500 dolara fatura ettiğinde neredeydiniz ? Bu ülkenin başbakanını asan siz değilmisiniz,fötr şapka yüzünde bu halkı asan siz değilmiydiniz ? Sahi siz kimsiniz.

Rivriv
Rivriv - 7 ay Önce

İşiniz gücünüz riv riv riv

Okur
Okur - 7 ay Önce

Sorana bak alemin dürüstü sizmisiniz sizin geçmişte ne yolsuzluk yaptınığınızı halende yapmakta olduğunuzu bilmiyormuyuz

iskilipli
iskilipli - 7 ay Önce

çoruma asamadıkları paçavrayı niye sungurlu osmancık dururken iskilip e taktılar...

SIRADAKİ HABER