Mustafa Çalık adaylığını açıkladı

İskilip eski Belediye Başkanı Mustafa Çalık, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı.

Mustafa Çalık adaylığını açıkladı

RECEP MEBET
İskilip eski Belediye Başkanı Mustafa Çalık, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı.
Dün parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını kamuoyuna duyuran Mustafa Çalık, İskilip’e hizmet için yeniden siyasete dönme kararı aldığını söyledi.


1984-1994 yılları arasında Anavatan Partisi ve Islahatçı Demokrasi Partisi’nden iki dönem İlçe Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Çalık, İskilip’te yeni projeleri hayata geçirmek için kolları sıvadığını anlattı.


31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi için AK Parti’den İskilip Belediye Başkan Aday Adayı olan Çalık, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“1937 yılında İskilip Ulaştepe Mahallesi'nde dünyaya geldim. Çeşitli ticari faaliyetlerle uğraştıktan sonra 1978 yılında akaryakıt sektörüne Petrol Ofisi bayiliğini alarak girdim. Halen aynı işletmemde ticari faaliyetlerime devam etmekteyim. 1984 yılında Anavatan Partisi’nden, 1989 yılında lslahatçı Demokrasi Partisi'nden seçilerek 10 yıl Belediye Başkanı olarak İskilip'e hizmet verdim. 

İskilip hizmete ihtiyacı olan bir şehir. Eski dönemlerimde yapamadığım ancak yapmak istediğim çok büyük kalıcı eser ve projelerim var. Yaşlısı, genci, şehirlisi, köylüsü, toplum olarak ihtiyacımız olan hizmetleri yaparak İskilip'in yaşanılır bir şehir olmasını hedefliyorum. 
Mutlu olan halkı, ufku açılmış bir gençliği, evine ekmek götürebilen insanlara, işsiz evsiz kalmadan mutlu bir hayat sürmelerini temin etmek için, barış ve huzur ortamında dargınlık ve kırgınlıkları ortadan kaldırıp insanlarımızın birbirini seven sayan bir toplum haline gelmesi hayalini kurmaktayırn. Aday olur halkımız da takdir eder seçilirsem, tüm bu düşüncelerim kısmet olursa gerçek olacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER