Sandalye güreşi nefesleri kesti

İskilip ilçesi Kazanlı mevkiinde yapılan düğün törenine davulcunun sandalye ile güreş tutması damga vurdu.

EROL TAŞKAN-OSMAN ÇAKMAK/İSKİLİP

Yıllar öncesinin sandalye güreşi olarak düğünlere renk katan oyun, İskilipli davulcu Faruk Çakmak tarafından yaşatılıyor. Sandalye ile yaptığı güreş gösteresiyle nefesleri kesen Faruk Çakmak, düğün meydanını er meydanına çevirerek, davetlileri bu kez de oyunuyla eğlendirdi. 

Düğün eğlencelerinin vazgeçilmezi olan davulcular, müzik konusundaki marifetleriyle eğlendirdikleri düğün davetlilerini, sergiledikleri ortaoyunu marifetleriyle de eğlendirmeyi sürdürüyor. 

Neredeyse unutulmaya yüz tutan sandalye güreşini büyük bir marifet ve ustalıkla sergileyen Faruk Çakmak İskilip Kazanlı mevkiinde gerçekleştirilen bir düğün töreninde tüm dikkatleri üzerine toplamayı ve insanları gülümsetmeyi başardı. 
Yaklaşık 15 yıldır davulculuk yapan İskilip'in Ahmetce köyü nüfusuna kayıtlı Faruk Çakmak (37) bu hafta gittiği düğün programında yaptığı ilginç davranışla düğüne gelen konukları kahkahaya boğdu. Düğün devam ederken eline aldığı sandalye ile er meydanına çıkarak sandalye ile güreşen Çakmak, konukların yoğun ilgisine maruz kaldı. Konuklar cep telefonları ile o anı ölümsüzleştirdi. 

Çakmak yaptığı açıklamada: "Düğünler bizim düğünlerimiz. Burada farklı bir uygulama yaparak insanları eğlendirmek istedim. Zaten bizim geleneğimizde eskilerden bunlar yapılırmış. Son zamanlarda bu adetler kaybolmaya başladı. Bunu günümüzde tekrar canlandırmak istedim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 19:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur y
Uğur y - 1 yıl Önce

Sacmaliktan başka bir şey degil

Kimbilir
Kimbilir - 1 yıl Önce

Gercekten nefesim kesildi videoyu izlerken. O kadar kesildi ki sizin haberlerinizi bir daha asla okumam Erol Bey. Ne bu Allah askina?Lutfen lutfen lutfen okuyucularin entelektuel seviyesini bu kadar kucumsemeyin,

İsmail Y.
İsmail Y. - 1 yıl Önce

Çok saçma. Bu kadar zekasız olmaz.

Bendeniz
Bendeniz - 1 yıl Önce

Evet “ nefesleri kesti “ dediginiz kadar varmis (!)

SIRADAKİ HABER