Karacaoğlan Köyü’ne yangın havuzu yapılıyor

Milletvekili Uslu, Kargı ve bölgede orman yangınları sırasında daha hızlı bir şekilde su temin edilebilmesi için yangın havuzu yapılacağını belirtti.

Karacaoğlan Köyü’ne yangın havuzu yapılıyor

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Kargı ve bölgede orman yangınları sırasında daha hızlı bir şekilde su temin edilebilmesi için yangın havuzu yapılacağını belirtti.

 "Orman yangınları ile mücadelede en etkin şekilde yangına müdahale edebilmek, arazöz ve helikopterlerin vakit kaybetmeden en kısa sürede su takviyesi yapması amacıyla Kargı Orman İşletme Müdürlüğümüze bağlı Kızılırmak Orman İşletme Şefliği Karacaoğlan Köyü Sınırları Dâhilinde yapılması planlanan yangın havuzu ihalesi 5 Nisan Perşembe günü yapılacaktır" diyen Salim Uslu, "Su toplama havuzundan olası yangınlarda helikopter ve arozözler su alabilecek. Yapılan su toplama havuzunun konumu, helikopterlerin etkili kullanımını sağlamak, yangına müdahale sürelerini kısaltmak maksadıyla yangınlara karşı etkin olarak korunmasında büyük önem arz ediyor. Kargı Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından yapılacak ihale sonunda Karacaoğlan Köyü sınırlarında başlanacak olan havuz yer tesliminden itibaren 40 günde tamamlanması planlandı. İlçemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER