Protokol eşleri Kargı’da

Vali Mustafa Çiftçi'nin eşi Azime Çiftçi, eğitim kurumlarında çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kargı ilçesini ziyaret etti.

Protokol eşleri Kargı’da

Vali Mustafa Çiftçi'nin eşi Azime Çiftçi, eğitim kurumlarında çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kargı ilçesini ziyaret etti.
Kargı Kaymakamı Hasan Taş’ın eşi Büşra Taş’ın misafir ettiği Azime Çiftçi’ye ziyaretinde Vali Yardımcısı Recep Yüksel'in eşi Derya Yüksel ve kaymakam eşleri de eşlik etti.
İlk olarak Dereköy Kız Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek kurs öğreticileri ve kursiyerlerle bir araya gelen Çiftçi, kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

 

ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
Kur’an kursu ziyareti sonrasında, şehidimiz Piyade Astsubay Üstçavuş Ali Ilgaz'ın ailesini ziyaret eden Çiftçi, şehidimizin ailesi ile sohbet etti. Çiftçi, “Böyle şerefli ve onurlu bir makamın her isteyene nasip olmaz. İnancımız gereği şehitliğin ne yüce bir mertebe olduğunun bilincindeyiz. Allah şehitlerimize rahmet eylesin." dedi. 125. Yıl Anaokulu ve  Cumhuriyet YBO Özel Eğitim Sınıfını da ziyaret eden Çiftçi, okul müdürlerinden bilgi alarak öğrencilerle görüştü.

 

KARGI BEZİ ÇALIŞMALARINI İZLEDİ
Kargı ilçesi Halk Eğitim Merkezinde açılan kursları ziyaret eden Azime Çiftçi, Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve kursiyerlerden üretilen ürünler hakkında bilgiler alarak, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş mahalli el sanatlarımızdan olan Kargı Bezi dokuması çalışmalarını yerinde inceleyip, Kargı bezinden yapılan sergiyi gezdikten sonra ilçeden ayrıldı. 

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER