Kötü oynadık tamam da kötü de mücadele ettik

Sporda kazanmakta var kaybetmekte tabiki. Yenince sevindiğimiz gibi yenildiğimizde üzülüyoruz. Buda normal fakat Sancaktepe maçındaki gibi kötü mücadele ederek kötü oynayarak yenilmek tabiki üzücü. Yoksa ne ilk kez yenildik nede son kez futbolun içinde bunlar var.
Yüksek benlentilere girmek yanlış gücümüzü bilerek hareket etmenin her hafta daha doğru olduğunu dilimin döndüğünce anlatlaya çalıştım. Benim için asıl önemli olan kendi ayakları üzerinde duran alttan yetiştirerek üstte forma şansı verme cesareti gösteren yönetim ve teknik heyetin görevde olması.
Yaşanan aksaklıklara rağmen pazar günki 18 kişilik kadroda altı tane alt yapıdan ismin olması. Bu rakam çift haneye bile yüksebilir ümidindeyim. Maçın ilk dakikasında bulduğumuz pozisyon gol olsa sonuç nasıl olurdu kestirmek güç. Fakat Sancaktepe’nin çok iyi bir kadroya sahip olduğunu görmek gerek. Tandığım ve sevdiğim Mustafa Çapanoğlu hocamın başında yer aldığı Sancaktepe takımı ligi hep bulunduğu yer ve üzerinde götürecektir diye bekliyorum.
Tabiki rakip iyi idi fakat Çorum FK’da bu maçta göründüğü kadar kötü bir takım değil. Benim izlediğimiz maçlardaki en kötü Çorum FK sahadaydı. Grubun lideri Samsunspor ile oynadık bundan  daha iyi kadroya sahip fakat biz mücadele edince sonuç lehimize oldu.
Futbolda ezberlenen tabir ‘Kötü oynayabilirsin ancak kötü mücadele edemezsin’. Evet biz pazar günü hem kötü oynadık hemde kötü mücadele ettik sonuçta mağlubiyet kaçınılmız oldu. Rakip becerikli olsa çok daha farklı mağlubiyet alabilirdik.
Bahri hocanın dediği gibi ilk devrede futbol şansı yanımızdaydı fakat bunun yanında iyi mücadele ediyorduk. Bu kez ikiside olmayınca sonuçta dört maç bir galibiyet üç mağlubiyet. Kaybettiğimiz bu puanlara rağmen hala takım olarak play-off potasındayız. Fakat alttan 6-7 takım yaklaştı ve artık her maç final.
O yüzden işimiz zaten zordu artık eskisinden daha zor. Önümüzde çok zorlu bir maç takvimi var ve biz biran önce toparlanmak zorundayız. Sancaktepe maçındaki orta saha ile böylesine pas yapan bir rakip önünde kazanmamız mümkün değil. Birde iki kanat oyuncusu orta sahaya yardım etmeyip çizgide kalınca işimiz iyice zorlaştı.
Bahri hocamın dediği gibi hedefe ulaşmak için önce camia olarak elele verecek sonrada sahada asıl yük omuzlarında olan futbolcu kardeşlerimiz kendilerini toparlayacaklar. Her ne kadar Çorum’da başarı olmadığı sürece kulübe sahip çıkmanın imkansız olduğunu bilsemde umut etmek istiyorum. Çünki başka Çorum’da yok başka Çorumspor’da yok. Elimizdeki değerin kıymetini kaybetmeden bilmeyi artık öğrenebilsek.
Tribünden bir seyirci bağırıyor ‘Mikail’i neden oturtuyorsun oynatmıyorsun’ diye. E be kardeşim Mikail’in oturduğu doğru ancak tribünde sakat olduğunu bilmiyorsun ordan hem tepki gösteriyor hemde hakaret ediyorsun. Diğer bir grup yedek kulübesindeki futbolcu için besteler yapmış şarkı söylüyor sahada aslanlar gibi gücünün yettiğinde mücadele eden bir futbolcusunu çıkarken yuhlama gafletinde bulunuyor.
Evinde mağlup olmuş bir takım taraftarın tüm takıma tepki göstermesini ıslıklamasını maç sonunda anlayışla karşılarım. Fakat bireysel olarak yapılan tepkiler bu takıma katkı vermez zarar verir bilesiniz. Zaten kadromuzun ne kadar dar olduğunu bu maçta bir kez daha gördük. O zaman elimizdekilerin kıymetini bilelim.
Sahadan çıkarken her tarafı çamur içindeki genç futbolcunun göz yaşları karşısında maç sonunda ütüsü bile bozulmamış forma ile soyunma odasının yoluna gidenleri görüncü insan daha fazla üzülüyor. O yüzden değerlerimizin kıymetini lütfen kaybetmeden bilelim. Gerek ekonomik, gerek şehrin sahiplenmesi gerekse takım değeri olarak gücümüzü bilemim rakiplerimize bakalım sonra beklentilerimizi yukarı çıkartalım. Şunu unutmayalımki daha geçen sezon bizlere şampiyonluk yaşatan isimlere erken haksızlık etmeye başladık. Her yıl şampiyon olacağız diye bir kuralda yok.
Maç sonunda Sancaktepe takım otobüsüne taşlı saldırı olduğu ve camının kırıldığını yeni öğrendim. Sporda intikam duygusuna yer olmadığını hep savundum buna devam edeceğim. Bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Çorum’a ve Çorum FK’ya kötülük yapmışlardır.
BAL temsilcimiz Osmancık Belediyespor iki haftalık mağlubiyetin ardından Ünye’de üç puanı üç golle aldı. Bu galibiyet ile ligde son iki korkusunu üzerinden atan kırmızı beyazlılar ligi daha üst sıralarda bitireceklerine inancım tam.
Geçtiğimiz yazımda dile getirdiğim Amatör Kulüplere malzeme desteği konusunda umut veren haberler geliyor. Valimiz Mustafa Çiftçi, Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve İktidar Partisi İl Başkanı Yusuf Ahlatçı bu yıl amatörlerin yüzünü gerçek anlamda güldürecek malzeme almak için ödenek ayrılması konusunda çalışmalarını sürdürüyorlar. Tüm amatör camianın ortak dileği geçen yılki bütçenin iki katı bir rakam ile önümüzdeki sezon malzeme ihtiyacı yaşamayacakları bir alım olması. Bizler dört gözle gelecek müjdeyi bekliyoruz. Umut ediyoruz bu müjdeyi kısa sürede tüm camiaya duyururuz.

YORUM EKLE