Muhtar; “Adeta ölüme terkedildik”

6 gündür karantinada olan Mecitözü Şeyhler Mahallesi halkı, 5 gündür susuzluk yaşıyor.

EROL TAŞKAN
6 gündür karantinada olan Mecitözü Şeyhler Mahallesi halkı, 5 gündür susuzluk yaşıyor.

Mahalle Muhtarı Salim Çadır, “Bir yudum suya muhtaç kaldık, bize adeta ölüme terkeder gibi kendi kaderimizle başbaşa bıraktılar.” dedi.

92 korona vakası görülmesi üzerine karantinaya alınan mahallede, 14 pozitif vaka bulunduğunu, 60 da temaslı vaka bulunduğunu ifade eden muhtar, köyde yaşanan suzuzluğun çok ileri boyuta ulaştığını, hiçbir yetkilinin çare üretmediğini anlatarak, “Yetkililere sesleniyorum, belediyeye sesleniyorum. Bir yudum suya muhtaç kaldık. Hiçbir ilaçlama yok, kendi imkanlarımızla belirli noktalara kireç serpiştirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu. 

Köy halkının da intizar ettiği susuzluk konusunda büyük bir mağduriyet yaşadıklarını söyleyen Muhtar Salim Çadır, 92 hanelik köyde 224 kişinin9 yaşadığını, ayrıca 300 büyükbaş ve 150 küçükbaş hayvanın da susuzluktan kırılmak üzere olduğunu sözlerine ekledi. 

Mahalle sakinleri Mecitözü Belediyesi’ne tepki gösterdikleri açıklamalarında, belediyeyi göreve davet etti.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 21:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mecitozulu
Mecitozulu - 1 yıl Önce

Yıllardır hiç bir hizmet olmamasına rağmen hala takım tutar gibi oy veriyorlar olan her geçen yıl daha kötüye gidiyor Mecitözü köyden beter oldu. Olan sadece kurunun yanındaki yaşlara oluyor.

Seda gulsen
Seda gulsen - 1 yıl Önce

Taş üstüne taş koyup ileriye goturmedikleri gibi mecitözü nu ilçe durumundan köy haline getirdiler aldıkları parayı yemeyi biliyolar çalışma namına hiçbişey yok

vahit demir
vahit demir - 1 yıl Önce

muhtarın chp belediye başkanı ile bir sorunu var gibi.geldi sanki...anlaşılan itfaiye hergün köye su götürmüş ama içme suyu olarak her eve birer damacana içme suyu vermek akıllarına gelmemiş olabilir aksaklık yaşanabilir ama minimize etmek gerekir içme suyu karşılana bilirdi tek hata bu olmuş.

Annbb
Annbb - 1 yıl Önce

Sanki Mecitözü nün gelir kaynağı var.Baştan merkezi hükümetten ne kadar para geliyor acaba işçilerin maaşı bile zor ödeniyor bazı CHP Li belediyeler iş makinası vb destek sağlıyor kendi yağında kasıtlı imkanlarla hizmet vermeye çalışıyor

Ramazan
Ramazan - 1 yıl Önce

valla mustahaksınız mecitözülü arkadaşlar. at gözlüğü takarda sırf İdeolojik takıntıları veya siyasi saplantıları yüzünden sizler mecitözünü mahvettiniz. burası AK PARTİ de olaydı bunlar inanın olmazdı. 2002'den beri nereden nereye geldi bu ilçeler ama bir mecitözü gelemedi...

SIRADAKİ HABER