Osmancık’ta silahsız düğün hassasiyeti

Osmancık’ta bir düğünde, silahlı eğlencenin önlenmesi için uyarı afişi asıldı.

Osmancık’ta silahsız  düğün hassasiyeti

RECEP MEBET
İnönüzaferi İlkokulu Müdürü Mustafa Say, oğlunun düğününde silah atılmasına ve insanların zarar görmesine engel olmak için örnek bir çalışma yaptı.
Düğünün yapılacağı alana üzerinde, ‘Düğünümüzde kesinlikle silah atılmayacaktır! (Silah atanlar davetlimiz değildir)’ yazılı bir pankart asan Mustafa Say, ortaya koyduğu duyarlılıkla takdir topladı.


Uyarı yazısını görenlerin silah atmaktan vazgeçtiklerini belirten Say, “Düğünlerde ve kutlamalarda rastgele yapılan silah atışları nedeniyle çok sayıda insan hayatını kaybediyor veya yaralanıyor. Bu problemin toplumsal duyarlılıkla çözüleceğine inanıyorum. O nedenle düğünlerde bu hususta bir hassasiyet ortaya konması gerektiğini düşünüyorum. İnsanların en mutlu gününde yaşadıkları sevincin hüzne dönüşmemesi için şehir magandalarının engellenmesi gerekiyor” dedi.
“Anne-babaların ağlamaması, yüreklerin yanmaması için silahsız da eğlenilebileceğini hatırlatmak istedim” diyen Say, tüm Çorum halkını bu duyarlılığa ortak olmaya davet etti.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 23:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz Bir.
Söz Bir. - 4 yıl Önce

Bu anlamsız uygulamaya gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkürler hocam. Silah sesine sıçrayarak uyanan kucaktaki yavrunun hesabını bile veremezler.insAllah bütün ülkem de aynı hassasiyet gösterilir. Bu manasız uygulama cehaletin alâmetidir...

Mahir odabaşı
Mahir odabaşı - 4 yıl Önce

Tebrik ediyorum. ..genele şamil olmasını diliyorum...analar ağlamasın. ..

SIRADAKİ HABER