Caddelerde yine aynı görüntüler

Çorum’da taşıt trafiğinin en yoğun olduğu güzergâhlar arasında sayılan Gazi ve İnönü Caddeleri’nde park ihlâllerinin yeniden zirveye çıktığı bildirildi.

Caddelerde yine  aynı görüntüler

Çorum’da taşıt trafiğinin en yoğun olduğu güzergâhlar arasında sayılan Gazi ve İnönü Caddeleri’nde park ihlâllerinin yeniden zirveye çıktığı bildirildi.
 

OTOPARK köşemize açıklamalarda bulunan Gazi Caddesi esnafı, yol kenarını park yeri olarak kullanan bazı sürücülerin araçlarını sabah bırakıp akşam aldıklarını öne sürdüler.
Mevcut uygulamaya göre sürücülerin dörtlü flaşörlerini yakmak suretiyle 15 dakika boyunca cadde kenarına park yapabileceklerini hatırlatan işyeri sahipleri, “Uygulamayı istismar eden çoğu sürücü, ne yazık ki caddelerimizi işgal ediyorlar” diye konuştular.


Duraklayıp cadde üzerindeki işyerlerine uğramak isteyen pek çok kimsenin bu yüzden mağdur olduğunu savunan esnaf, yetkililerden trafik denetimlerinin artırılmasını istiyor.
Hayata geçirildiği dönemde memnuniyet toplayan süreli park uygulamasının yeniden aktif hale getirilmesini bekleyen esnaf, kuralı ihlâl eden sürücülerin ikaz edilerek gerekli işlemlerin yapılmasını talep ediyor.
Çift sıra yapılan parklar nedeniyle de trafiğin tıkandığına dikkat çeken esnaf, “ Öte yandan Azap Ahmet Sokak’ın trafiğe kapatılması da bölgedeki trafik yükünü artırmış durumda. Zira Osmancık Caddesi istikametine gitmek isteyen sürücüler de mecburen Saat Kulesi’ne inmek zorunda kalıyorlar. Bu da Hürriyet Meydanı’nda yığılmalara ve hatta trafik tıkanıklığına sebep oluyor” ifadelerini kullandılar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

esnaf vatandaşı şikayet edene kadar,babasının malı gibi caddeyi kullanmaya çalışarak, koyduğu dubaları kaldırsın ilk önce..o cadde babasının malı değil onların..

fikretya
fikretya - 2 yıl Önce

Senelerdir şehiriçi trafik sorununu çözemeyen bir bürokrat kesim acaba aldıgınız maaşı hak ediyormusunuz ? Pantolonu bozup ceket ,ceketi bozup pantolon yapıyorsunuz sonuç sıfır koltugunda kıç büyüten bürokratlar aldığınız maaş zehir zıkkım olsun.

galip
galip - 2 yıl Önce

Saat kulesi dibinde bos bekleyen polisler ceza yazsinlar girevlerini yapsinlar o zaman duzelir

tolga
tolga - 2 yıl Önce

Esnafın burada söz söylemeye hakkı yok.. kaldırım işgalleri bitti şimdide yollara duba koyup işgal ediyorlar.

Adalet
Adalet - 2 yıl Önce

Caddenin arkasındaki otaparkkarda cadde de iş yeri açan esnafa ait birde dubo olayı var sanki yollar dükan sahiplerinin duba sahiplerine ceza yazın cadde üzerindeki esnafın arabasını polis tanıyor yine masum halka oluyor

murat
murat - 2 yıl Önce

polis ne iş yapıyor anlamak çok güç.. Cadde bitik, arka sokaklar felç. Kuralsızlık her yerde. POLİS NEREDE?

Hayri
Hayri - 2 yıl Önce

Mavral şok pazartesi günleri hiç çekilmez oluyor hâlbuki il trafik komisyon nun almış olduğu karar var ama ihlâli gene karar koyucular yani devletin memurları yapıyorlar park yasağı levhalarını kendileri ihlâl ediyorlar kaç kez ihbar etmeme rağmen malesef hiç kimse ilgilenmedi

Tek yol
Tek yol - 2 yıl Önce

Şehir her haliyle tükendi.En güzeli memleketten çekip gitmek.Ne belediyeden,ne de bürokrasiden medet çıkmaz.Kendi haline bırakmaktan başka bir yol gözükmüyor.


SIRADAKİ HABER