Caddelerdeki araç işgaline tepki

Caddelerdeki  araç işgaline tepki

Gazi ve İnönü Caddeleri’ndeki park ihlâllerinin yeniden zirveye çıktığı bildirildi.

Çorum’da taşıt trafiğinin en yoğun olduğu güzergâhlar arasında yer alan iki caddede, yine bilindik manzaraların ortaya çıktığı kaydedildi.
OTOPARK köşemize açıklamalarda bulunan esnaf ve vatandaşlar, cadde boyunun adeta ücretsiz park yeri olarak kullanıldığına dikkat çektiler.

“Araçlarını sabah park edip akşama kadar bekleten sürücüler yüzünden Gazi ve İnönü Caddeleri işgal altında” diyen esnaf, açık pazar mantığıyla cadde üzerinden oto alım-satımı yapanların dahi olduğunu öne sürdüler.
Mevcut uygulamaya göre sürücülerin dörtlü flaşörlerini yakmak suretiyle 15 dakika boyunca cadde kenarına park yapabileceklerini hatırlatan esnaf, “Uygulamayı istismar edenler yüzünden çok sayıda sürücü ve vatandaş mağdur oluyor” diye konuştular.

Duraklayıp cadde üzerindeki işyerlerine uğramak isteyen pek çok kimsenin bu yüzden sıkıntı yaşadığını savunan esnaf, yetkililerden trafik denetimlerinin artırılmasını istediler.
Hayata geçirildiği dönemde memnuniyet toplayan süreli park uygulamasının yeniden aktif hale getirilmesini bekleyen esnaf, kuralı ihlâl eden sürücülerin ikaz edilerek gerekli işlemlerin yapılmasını talep ettiler.

Çift sıra yapılan parklar nedeniyle trafiğin tıkandığına işaret eden esnaf, Gazi ve İnönü Caddeleri’nde köklü çözüme ihtiyaç olduğunun altını çizdiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet TOPLAY
Mehmet TOPLAY - 1 ay Önce

El insaf, sabah arabasını çekip akşama kadar bekleten esnafın ta kendisi. Bir de polis geçerken çıkıp dörtlü yakıyorlar,polis geçtimi söndürüyor beyefendi. Yoksa vatandaş sabhatan akşama kadar niye caddede park halinde dursun.

Esnaf kendine özel olsun istiyor parkın.

Cadde ve kaldırımlarda kuralsızlık hakim
Cadde ve kaldırımlarda kuralsızlık hakim - 1 ay Önce

Yazdınız.Şimdi bu araçlar kaldırılacak mı?Değişen hiç bir durum olmayacak.Siz yazdınız.Görevinizi yaptınız.Tebrikler.En yakınınızdaki işgali hatırlatayım.Gazetenizin önünde üç işyeri kaldırımı neredeyse komple kapatacaklar.Tam karşıda belediye binası var.Belediye yöneticileri de görmüyor mu?Vatandaş kaldırımda yürümekte zorlanıyor.Kim ne yapıyor?Görev yapması gerekenler nerede?

Çorumlu
Çorumlu - 1 ay Önce

Piri Babadan başlayıp Anitta otele kadar Araç trafiğine sürekli kapatılacak.Yaya Trafiğine açılacak.Çözüm bu.

Kadır
Kadır - 1 ay Önce

Polıs saat kulesının orada duruyor.30dkbı tur atsa en az 100kısıye ceza yazar ama yazmıyorlar kımse aküm bıtmesın dıye flaş ör yakmıyor

murat
murat - 1 ay Önce

Cadde ortasına komple duba çakın. Durmak duraklamak yasak..

SIRADAKİ HABER