‘Engel olma başka ihsan istemem!’

Engellilerin trafikte yaşadığı çile sürüyor.

‘Engel olma başka  ihsan istemem!’

Engellilerin trafikte yaşadığı çile sürüyor.

Çorum’da yaşayan engelliler, rampa, kaldırım ve geçiş noktalarını işgal eden duyarsız sürücülerden şikâyetçi.Düzensiz park edilen araçlar nedeniyle rampa ve kaldırımları kullanamadıklarını anlatan engelliler, karşılaştıkları duyarsızlıktan dert yandılar.

Kaldırımlar üzerine açılan tezgâhların da çoğu yerde geçişlerine mani olduğunu dile getiren engelliler, esnaftan duyarlılık beklediklerini ifade ettiler. 

‘ENGEL OLMA, BAŞKA İHSAN İSTEMEM!’
OTOPARK köşemize konuşan engelli vatandaşlar, Çorum’da yapılan onca düzenlemeye rağmen hala çok sayıda fiziki engelle karşılaştıklarını söylediler.
Yaşadıkları problemlerin çoğunun duyarsız sürücülerden kaynaklandığını savunan engelliler, “Park ihlalleri nedeniyle rampa ve kaldırımlar ile diğer geçiş noktalarımızı kapatan vurdumduymazlardan şikâyetçiyiz” diye konuştular.
Düzensiz park edilen araçların kendileri için aşılması güç engeller oluşturduğunu vurgulayan engelliler, “Engel olmayın, başka ihsan istemeyiz!” sözleriyle duyarsız sürücülere sitem ettiler. 

‘BU ÇİLEYE KİM DUR DİYECEK?’
Karşılaştıkları sorunu defalarca gündeme taşımalarına rağmen işlek noktalardaki çoğu engelli rampasına ısrarla araç park edildiğini dile getiren vatandaşlar, maruz kaldıkları ilgisizlikten dert yandılar.
Şehir merkezindeki ulaşım güzergâhlarının mercek altına alınarak güvenli hatlar oluşturulması gerektiğini vurgulayan engelliler, “Biz engellilerin sıkça kullandığı noktalardaki işgallerin önlenmesi amacıyla bariyer ve işaretleme yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

Yaşadıkları mağduriyeti ilgili yerlere bildirmelerine rağmen bugüne kadar gerekli tedbirlerin alınmamasından yakınan engelliler, yetkililere seslenerek acilen çözüm beklediklerini sözlerine eklediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mg
mg - 6 ay Önce

Bunlarda Çorumdan Maalesef
Engelli yürüyüş yolu Kaldırıma taşan Cafede biter sonra tekrar başlar !
Engelli yürüyüş yolu bu şekilde yapıldığına göre yetkililerin de haberi var ilginç
1. https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=108340625877897&attachment_id=858415177913367&message_id=mid.%24cAABiiSerFRh2V-bXVVwJqF0Xo7RN
2. https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=108340625877897&attachment_id=873295803104659&message_id=mid.%24cAABiiSerFRh2V-cOdlwJqG1bX8Fv

murat
murat - 5 ay Önce

engelsiz insan zor yürüyor kaldırımlarda. Araç pakları, esnafın kaldırım işgalleri, elektrikli bisiklet ve motorsiklet terörü. Zaten ana caddeler hariç hiç bir yerde kaldırım yok doğru düzgün.

SIRADAKİ HABER