'İndirim pompaya yansımadı' eleştirisi!

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren akaryakıt indiriminin, Çorum’da pompalara tam olarak yansımadığı iddia edildi.

'İndirim pompaya yansımadı' eleştirisi!

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren akaryakıt indiriminin, Çorum’da pompalara tam olarak yansımadığı iddia edildi.

OTOPARK köşemize konuşan bazı araç sahipleri, konuyla ilgili gözlemlerini aktarıp eleştirilerini dile getirdiler.
Özellikle LPG fiyatlarında yaşanan 91 kuruşluk indirimin havada kaldığını öne süren araç sahipleri, uygulamada yaşanan aksaklıklara dikkat çektiler.

Akaryakıt istasyonlarından bazılarının ilk gün indirdikleri fiyatı ertesi gün yeniden eskisine yakın bir seviyeye çıkardığını iddia eden araç sahipleri, tüketicilerin korunması için piyasadaki denetimlerin sıkılaştırılması gerektiğini söylediler.
İçinde bulunulan sıkıntılı süreçte devletin akaryakıt indirimiyle vatandaşa çeşitli imkanlar sunmasına rağmen bazı işgüzarların alınan kararların aleyhinde uygulamalar yaptığına şahit olduklarını vurgulayan araç sahipleri, “Ağız birliği etmişcesine ortak fiyat politikası güderek vatandaşı mağdur edenlere karşı gerekli cezai yaptırımlar uygulanmalı” görüşünü dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tahir Şimşek
Tahir Şimşek - 12 ay Önce

Çorum Hakimiyet gazetesinin değerli basın emekçisi Recep MEBET Bey benim sizden ricam LPG fiyatlarında yapılan indirimi pompa fiyatlarına yansıtmayan bu fırsatçılarla ilgili gündem yaratarak halkın cebine göz dikenlere fırsat verilmemesidir. Sizden ricam lütfen bu konunun takipçisi olunuz. Ve fırsatçıları ifşa ediniz.

Tarık UZUN
Tarık UZUN - 12 ay Önce

Değerli Hakimiyet ailesi LPG fiyatlarında yapılan indirimin pompa fiyatlarına yansımaması ile ilgili yapmış olduğunuz haber için sizlere teşekkür ediyorum. Maalesef son yapılan indirim pompa fiyatlarına yansıtılmayarak haksız kazanç elde edilmektedir. Sizden ricam bu haksız kazanca bir dur denilmesi için medya olarak sizlere çok iş düşmekte olup, bu olayın takipçisi olmanızdır

Yusuf çakan
Yusuf çakan - 12 ay Önce

Öncelikle çok doğru bir meseleyi dile getirdiğiniz için çok teşekkürler yanıbaşımızda sorgunda yozgatta lpg 2.20-2.30 tl iken biz burda 2.80-2.90 lpg kullanıyoruz gereği yapılmalı

19
19 - 12 ay Önce

Bu durumun incelenmesi,denetlenmesi çokmu zor.En başta maliye olarak denetlenmeleri gerekmezmi?Millet kandırılıyor,fırsatçılar yine işbaşında gerçekten ayıp.Devletin kurumları dolayısiyle yetkilileri gereğini acilen yapmalıdırlar kanaatindeyim.

SIRADAKİ HABER