Kuşatmaya tepki!

Çorum’daki pazar yerlerinin etrafında yaşanan park ihlâlleri tepkilere neden oluyor.

Kuşatmaya tepki!

Çorum’daki pazar yerlerinin etrafında yaşanan park ihlâlleri tepkilere neden oluyor.

OTOPARK köşemize konuşan vatandaşlar, pazar yerlerinin çevresine düzensizce park edilen araçlar yüzünden büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler.

‘KUŞATMAYI AŞAMIYORUZ’
Yer yer çift sıra park edilen araçlar yüzünden trafiğin aksadığını ve alışverişin çileye dönüştüğünü anlatan vatandaşlar, “Yaşanan bu keşmekeşliğe acilen çare bulunmalı” diye konuştular.
“Araçların kuşattığı pazar yerlerine girmekte sıkıntı yaşıyoruz” diyen yayalar, çoğu zaman pazar arabalarının geçebileceği bir aralık bulmakta dahi güçlük çektiklerini anlattılar.

‘HERKESİN ORTAK DERDİ’
Mal indirip bindirmek isteyen pazar esnafının da aynı problemden mağdur olduğunu ifade eden vatandaşlar, yıllardır devam eden duyarsızlıktan dert yandılar.
Pazar yerlerinin etrafında ikamet eden sakinler ile işyeri bulunan esnafın da yaşanan sorundan muzdarip olduğuna işaret eden vatandaşlar, “Binamızın ya da dükkanımızın kapısına erişmekte dahi engel yaşıyoruz” tespitinde bulundular.

‘ACİLEN ÇÖZÜM İSTİYORUZ’
Pazarların kurulduğu günlerde oluşan bu tablo yüzünden halk otobüslerinin güzergâhının da değiştiğini belirten vatandaşlar, ellerindeki yükü metrelerce öteye taşımak zorunda kaldıklarını söyleyerek yaşadıkları mağduriyetin altını çizdiler.
Şemsiye garabetinin sürdüğü kapalı pazar yerlerinin etrafında otopark düzenlemesine ihtiyaç olduğunu vurgulayan vatandaşlar, yetkililerden acilen çözüm beklediklerini sözlerine eklediler.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 22:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 12 ay Önce

Valla ne olacak bu park sorunu araçlar iki tarafdada park oluşturmuş.Karşıdan bi araç gelince gircek cep bile olmuyor çogu zaman.Millet olarak çok bencil olduk vesselam.

ÇORUMLU
ÇORUMLU - 12 ay Önce

TRAFİK YOĞUNLUĞU OLAN MAHALLELERDE PAZAR KURULMASIN, MARKET VE MANAVLAR VAR ZATEN. OTOPARK YOK YOL YOK KALDIRIM YOK BİR PAZAR KURULUYOR TRAFİK FELÇ OLUYOR, MAHALLE ARALARINDA PAZAR KURULMASIN ARTIK, ŞEHRİN BELLİ GENİŞ NOKTALARINDA PAZAR KURULSUN AMA OTOPARKI OLSUN OTOPARKI OLMAYAN PAZAR YERLERİ KALDIRILSIN

Pazar ihtiyaçtır.
Pazar ihtiyaçtır. @ÇORUMLU - 12 ay Önce

Siz gerçekten Çorumlu sunuz?Market ve manav fiyatları ile pazar fiyatları arsındaki farkı biliyor musunuz?Vatandaş pazarlardan daha uygun fiyatla ürün alabiliyor.Bu yaklaşımı doğru bulmadım.

pazar
pazar - 12 ay Önce

pazar yeri otopark olmuş. Bence etrafı tel örgüyle çevrilmeli. veya ücretli park yeri yapılmalı.

Muhammed
Muhammed - 12 ay Önce

Mustafa DİVARCI haklı.Ayrıyeten Mimar Sinan mahallesi içinde kurulan Cuma pazarı alanı çok ama çok dar.Aynı gün aynı mahallede 2.pazar yeri kurulsa ancak ihtiyacı karşılar.Ve trafik sorununu Çorum'da çözecek birinin olduğuna şahsen inanmasamda dilerim çözülür.

Cuma pazarı
Cuma pazarı - 12 ay Önce

Bu haberi yapanlara çok teşekkür ediyorum. resimde konu olan yer cuma pazarıdır. Ve ben buraya çok yakın bir apartmanda oturuyorum. Hemen buranın yanında 112 acil istasyonu da bulunmaktadır. Ambulans bile çoğu zaman çıkış yapmakta zorlanıyor. şemsiyeler insanların hayatını tehlikeye atıyor. Bunun düzeleceğini düşünüyorum ama inşAllah düzelir

SIRADAKİ HABER