Yayalar nereden yürüyecek?

Bahçelievler Mahallesi sakinleri, yaya kaldırımlarına park edilen araçlardan şikâyetçi.

Yayalar nereden yürüyecek?

Bahçelievler Mahallesi sakinleri, yaya kaldırımlarına park edilen araçlardan şikâyetçi.

OTOPARK köşemizde daha önce defalarca gündeme getirdiğimiz probleme dikkat çeken vatandaşlar, çileye dönüşen sorunun acilen çözülmesini istiyor.

VATANDAŞ DUYARSIZLIKTAN DERTLİ
Bahabey Caddesi’nin yanı başındaki Bahçelievler Sokaklar’ın adeta açık otoparka dönüştüğüne işaret eden vatandaşlar, “Yaya kaldırımları araç işgali altında ve kimse bu duruma bir çözüm üretmiyor” diye konuştular.
Kaldırımlar üzerine park edilen araçlar yüzünden trafiğin aktığı yolda yürümek zorunda kaldıklarını anlatan Onur Akgün, “Bebekli bayanlar, çocuk, yaşlı ve engelliler bu durumdan çok muzdarip. Özellikle akşama doğru sokaklarda araç park edilmemiş tek bir kaldırım bulmak mümkün değil” dedi.

‘YENİ OTOPARK ALANLARI OLUŞTURULSUN’
Bahçelievler’de yıllardır süre gelen bu problemin çözümü için yeni park yerlerinin şart olduğunu vurgulayan Akgün, “Binaların çevresinde yapılacak düzenlemeler ve yeni otopark alanlarıyla bu mesele hallolabilir” görüşünü dile getirdi.
Vatandaşın tepkisine rağmen yetkililerin bir türlü harekete geçmediğini söyleyen Akgün, “Bahçelievler’in kronik problemi haline gelen otopark ihtiyacına acilen çare bulunmalı” çağrısında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 1 yıl Önce

Görevliler günde 3 defa denetim yapıp, uyarı yapmaksızın ceza keserse bu sorun çözülür, 200 bin liralık arabaya binen kişi otopark ücretinide öder.

Mert
Mert - 1 yıl Önce

Görevliler uyarı yapmadan sürekli ceza yazmalı başka türlü baş edilemez

çorumlu.
çorumlu. - 1 yıl Önce

Belediyelerce binalara inşaat ruhsatı verilirken alınan otopark paraları ile semt otoparkları yapmaları gerekiyor..( bknz. 22 Şubat 2018 PERŞEMBE-30340 sayı resmi gazete otopark yönetmeliği-md.13). İmar planlarında semt otopark alanları oluşturulmalı ve vatandaşlar araçlarını yollara değil, semt otoparklarına park etmelidir.Problemin kesin çözüm şekli budur.

Kaldırırım
Kaldırırım - 1 yıl Önce

Şimdiye kadar nereden yúrúdüyseler oradan yürüyecekler.

Bendeniz
Bendeniz - 1 yıl Önce

Bu soruyu lutfen bizim adimiza siz de yetkililere sorar misin? Kem-küm cevapları kabul etmiyoruz ama. Kaçak da güreşmesinler. bize net, çözümcü somut cevaplar lazım. Günü de kurtarmasınlar. Evet yıllardır bu sorun var ve çok şükür hala sorunları görebilen ve yanıt bekleyen vatandaş da var. Lütfen sık sık gündeme getirin bu problemi. Zira şehir sanki “sahipsiz” gibi bir izlenim veriyor.

kadir
kadir - 1 yıl Önce

kaldırıma demir kazık koymalılar plastik olanlardan değil..300.000 arabasıyla alt takımı dağıtmayı göze alamazlar..

murat
murat - 1 yıl Önce

ORADA HER APARTMANIN İYİ KÖTÜ BAHÇESİ VAR. ORALARI OTOPARK OLARAK DÜZENLESİNLER. SAĞDA SOLDA BOŞ ARSALAR DA VAR. BELEDİYE ORALARI MAKUL FİYATLARA KİRALASIN VE OTOPARK YAPSIN. EN AZINDAN 1 TARAF KALDIRIM TEMİZ OLSUN. YÜRÜMEYE YER YOK.

SIRADAKİ HABER