'24 Kasım Türkiye'nin eğitim hamlesinin başlattığı tarihtir'

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, 24 Kasım'ın Türk milletinin çağdaş milletler seviyesine ulaşmak amacıyla eğitim hamlesini başlattığı tarih olduğunu söyledi. 

'24 Kasım Türkiye'nin eğitim  hamlesinin başlattığı tarihtir'

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, 24 Kasım'ın Türk milletinin çağdaş milletler seviyesine ulaşmak amacıyla eğitim hamlesini başlattığı tarih olduğunu söyledi. 


Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin, eğitilmiş insan gücüyle yakından ilgili olduğunu belirten Onan; "Akılcılığı ve bilimselliği rehber edinmiş idealist öğretmenlere sahip toplumlar, istiklalini ve istikbalini teminat altına almış olurlar. Öğretmenler insanı topluma ve geleceğe hazırlayan meşalelerdir. Öğretmenlik bilgeliği ve erdemi temsil etmektedir. Yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızın ruhsal, sosyal ve kültürel yönden yetişmesinde öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir." dedi 


Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerin, milletin varlığı ve bekası açısından taşıdığı önemin her şeyin üstünde olduğunu ifade eden Onan; "Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk "Öğretmenler; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin en büyük düşmanı da öğretmenlerdir." Diyen Atatürk bu veciz sözleriyle öğretmenin önemine vurgu yapmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kutsal görevleri sırasında Şehit olan öğretmenlerimiz ile aramızdan ayrılarak ebedi aleme göç eden öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularıyla anıyor, halen görevleri başında bulunan aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi, saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, eğitim ve öğretim neferlerimizin aileleri, öğrencileri ve meslektaşları ile birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu ve saadet dolu bir ömür geçirmelerini temenni ederim" ifadelerini kullandı. 

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmenler Günü kutlu olsun
Öğretmenler Günü kutlu olsun - 3 yıl Önce

Siyaset kurumu öğretmeni unutmuş,yalnız bırakmıştır.Günümüzde imamlık,polislik,uzman askerlik öğretmenlik mesleğine göre daha cazip bir meslek haline gelmiştir.Gerçi Ağabeyinin şikayetlerinden,kızgınlıklarından dolayı öğretmenlerin sorunlarını biliyorsundur.

SIRADAKİ HABER