‘Acemi Birliği için çalıştay yapılacak’

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

‘Acemi Birliği için çalıştay yapılacak’

M.BURAK YALÇIN

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, önümüzdeki günlerde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Çorum’a geleceğini belirterek, Savunma Sanayi hususunda Çorum’da istişare toplantısı ve çalıştay düzenleneceğini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Bugün parti merkezinde gerçekleşen istişare toplantısı öncesi AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

‘KAMP PROGRAMINDA ÇORUM’UN TALEP VE SORUNLARINI İLGİLİLERE İLETTİK’

Geçtiğimiz haftasonu AK Parti’nin düzenlediği 28. İstişare ve Değerlendirme toplantısına katıldıklarını ve son derece verimli bir kamp programı gerçekleştirdiklerini belirten Yusuf Ahlatcı, “Özellikle Çorum’un sorunlarını ve taleplerini en birinci ağızdan tüm bakanlarımıza iletme fırsatımız oldu. Seçim döneminde kamuoyu ile paylaştığımız tüm taleplerimizi orada birebir muhataplarına iletme fırsatımız oldu” dedi.

SAĞLIK BAKANI İLE GÖRÜŞECEKLER

Ahlatcı, eski Devlet Hastanesi ile ilgili çalışmalara başlamak üzere Sağlık Bakanı’ndan randevu talep ettiklerini ve bu haftasonu Sağlık Bakanı ile görüşeceklerini ifade etti.

HULUSİ AKAR ÇORUM’A GELECEK

Kampta Acemi Birliği ve Savunma Sanayii hususlarında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la görüşme yaptıklarını ve kendilerinin önümüzdeki süreçte Çorum’a geleceğini de kaydeden Ahlatcı, bu kapsamda istişare toplantısı ve çalıştay düzenleneceğini söyledi.

HAVALİMANI İLE İLGİLİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ÖNEMLİ GİRİŞİMLERDE BULUNACAĞIZ’

Havalimanı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Ahlatcı, şunları söyledi: “İlimizin en başlı taleplerinden olan havalimanı konusunda da birinci ağızlarla diyalog içerisindeyiz. Bunla ilgilide taleplerimizde de hükümetimizin yaklaşımı güzeldi. Bununla ilgili önümüzdeki hafta önemli girişimlerde bulunacağız.”

‘PROTOKOL İFTARLARINA MÜMKÜN OLDUĞUNCA KATILMAYACAĞIM’

Ramazan Ayında protokol iftarlarına mümkün olduğunca katılmayacağını aktaran Ahlatcı, “Ramazan Ayı içerisinde İl Başkanı olarak, yönetim kurulu üyelerimizle beraber kendi özel bir programımız dahilinde etkinliklerde bulunacağız. Protokol iftarlarına mümkün olduğunca katılmayı düşünmüyorum. Ramazan’da iftarın ramazanın ruhuna uygun olarak, kimlerle yapılması gerektiği açıktır. Birbirimizi ağırlamaktan ziyade halkımızla birlikte olmayı öne çıkaran programlar yapacağız. Belediye Başkanlarımızdan yapacağımız programlardan birbirimizi ağırlamaktan ziyade bu minval üzere programlar yapmalarını kendilerinden istiyorum” şeklinde konuştu.

Ahlatcı, son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde Çorum’a geleceğini sözlerine ekleyerek, kendisini ağırlamaktan son derece mutlu olacaklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 18:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vaatler ve siyaset
Vaatler ve siyaset - 2 yıl Önce

Milli savunma bakanlığı Yozgat'a taşındığında,Çorum'a eğitim birliği gelir.Bekleyelim.Bizler öbür tarafa gideriz,çocuklarımıza hava alanı inşaatını mirasını bırakırız.Geçenlerde,Eskişehir'den,Ankara'ya hızlı trene bindim.Bir saat 10 dakikada Ankara'ya vardım.Ankara-Sivas (YHT) hattında ne kadar yolcu potansiyeli var?Samsun-Çorum-Ankara hattında ne kadar yolcu potansiyeli var?Yolculuk boyunca kendimce etüt ettim. Samsun'a kadar 300 km lik hat döşenecek ve arazinin büyük bölümü de düz, inşasında zorluk çıkmaz.Kolay bir yatırım olur ama sonuçlandıracak yerel siyasetçiler var mı?

Gurbetci
Gurbetci - 2 yıl Önce

Sallayın meydan geniş

Sungurlulu
Sungurlulu - 2 yıl Önce

Ahlatçı iyi gidiyor, Çorum için iyi işler yapacak, diğerleri Havaalanını günahmış gibi ağzına alamazdı, Yusuf Başkan dilinden düşürmüyor, bu daha da iyi bir kişilik bence, netse o. Çorumun en öncelikli projesi havaalanıdır şu süreçte, gerisi teferruat kabilinde..

Hasan kuçük
Hasan kuçük - 2 yıl Önce

Ha gayret başkanım sanayi turizim için acil ihtiyacımız havaalanı artık eminellerde gerçek iytiyaç göründü

SIRADAKİ HABER