AK Parti’de Büyük Kongre heyecanı

AK Parti İl Teşkilatı Cumartesi günü yapılacak olan 6. Olağan Büyük Kongresi’ne 5 bin kişi ile katılacak.

AK Parti’de Büyük Kongre heyecanı

FATİH AKBAŞ

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Eyüp Aslan, parti binasından düzenlediği basın açıklamasında 18 Ağustos Cumartesi günü Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi’ne Çorum’un damga vuracağını söyledi.

Cuma günü gece saat 03.00’de 149 araçla Ankara’ya gideceklerini ifade eden Aslan, 5 bin kişi ile kongreye katılacaklarını açıkladı.

16 Nisan 2017 Halk Oylaması sonrası milletin onayını, 24 Haziran seçimleri ile teyidini alan ve böylece hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte Türkiye'de yeni bir dönemin başladığını kaydeden Aslan, “Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu, ‘yuvam, sevdam, aşkım' dediği partisine geri dönmüştür. 6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye'ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır” dedi.

16 yıldır girdiği tüm seçimleri kazanan AK Parti’nin ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına aldığını ifade eden Aslan, “Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki bu kutlu davanın neferleri olarak bizler siyaseti bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Bizler siyaseti bir makam ve statü değil, bir görev ve sorumluluk addediyoruz. Görev ve sorumluluklarımızda değişim bizim için her seferinde bir yenilenme ve tazelenme anlamına gelmektedir. Bugüne kadar hizmet yarışında bayrağı aldığı noktadan hep daha ileriye taşıyan kadrolarımız, bugünden sonra da bu hizmet yarışında hep daha iyisi için çalışmaya devam edecektir. Bizler, 18 Ağustos Cumartesi günü bütün teşkilatlarımızla birlikte Ankara Spor Salonu'nda olacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan, bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İstikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz sözü tutarak, Türkiye'yi lider ülke yapma hedefimize, kararlılıkla yürüyeceğiz. Aziz Milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan tüm girişimler, adı her ne olursa olsun, hangi mecrada yapılırsa yapılsın, Milletimizin kararlı ve dik duruşu, AK Parti kadrolarının azmi ve gayreti ile boşa çıkacaktır. Büyük ve güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur. Kongremizin tüm AK Parti ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” diyerek sözlerini tamamladı. Basın açıklamasına AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur ile mahalle teşkilatları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER