Aras’tan MHP Kurultayı değerlendirmesi

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras’ın geçtiğimiz Pazar günü yapılan MHP’nin 12.Kurultayının büyük bir coşkuyla gerçekleştirildiğini belirtti.

Aras’tan MHP Kurultayı değerlendirmesi

MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras yaptığı açıklamada 12.Kurultayı değerlendirdi.

12.Büyük Kurultayı 18 Mart 2018 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirdiklerini ve Türkiye’nin dört bir yanından partililerin katılımlarıyla büyük bir coşku ve heyecana şahit olduklarını kaydeden Mehmet Akif Aras, “Türk Dünyasından temsilciler, Avrupa ülkelerinden ve farklı ülkelerden temsilcilerin katıldığı kurultayda dünyanın dört bir yanından gelenlerle hep birlikte buluştuk. Onbinlerce kişinin katıldığı kurultayımızda büyük bir birlik ve beraberlik mesajı verdik. Liderimiz Devlet Bahçeli bütün delegelerin teklifiyle ve oylamasıyla tekrar Genel Başkanlığımıza seçildi. 75 MYK üyemiz ve 9 MDK üyemiz yeni dönemde seçilerek görev aldılar. Kurultay Salonu’nda Afrin’in teslim alındığı haberinin anons edilmesi büyük bir sevinçle karşılandı. 18 Mart tarihinin hem kurultayımıza, hem Çanakkale Zaferi’nin yıldönümüne denk gelmesi hem de aynı gün Afrin’in teslim alınması çifte bayram sevincinin yaşanmasına sebep oldu. Kurultayda Liderimiz Devlet Bahçeli’nin tarihi konuşmasına hep birlikte şahit olduk. Liderimiz, kurultayımızın teması olan “Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka” konularında açıklayıcı bilgiler ve mesajlar verdi. Ülkemiz, bölgemiz ve küresel ölçekte siyasi gündeme dair mesajlarını aktardı. 15 Temmuz ihanet kalkışması, 7 Ağustos Yenikapı Buluşması, 16 Nisan Referandumu ve Cumhur İttifakı konularında partimizin duruşunu, yıllardır süren haklı mücadelesini anlattı. Partimizi ele geçirmeye çalışan odaklara, müzmin MHP düşmanlarına da gerekli cevapları verdi. Ülkemizin geleceğinde Milliyetçi Ülkücü Hareket’in önemli rolünü ve izleyeceği yolu anlattı. Teröre, bölücüye ve onların dilinden konuşanlara karşı dimdik durduğumuzu ilan etti.  Milliyetçi Hareketin 9 stratejik görüş ve hedefini kamuoyuyla paylaştı.

Bunların ana başlıkları kısaca, Türkiye’nin birlik ve beraberliği, 12’inci Olağan Büyük Kurultaydan sonraki siyasi çalışmalar, Milliyetçi Hareket Partisi 3 Kasım 2019 hedefleri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kurum ve kurallarıyla yerleşip kökleşmesi hedefi, FETÖ’yle mücadele, Dış politikada Ankara jeopolitiği, 2023’de Büyükşehirleri kapsayacak şekilde yüz il, bin ilçeden oluşan bir idari sistemle, ekonomide yerli ve milli diriliş, geleceğin Türk asrı, geleceğin güçlü Türkiye’si oldu” dedi.

MHP Çorum Teşkilatları olarak Kurultaya tam kadro katıldıklarını ifade eden Aras, “İl merkezi ve ilçelerden otobüsler, minibüsler ve değişik vasıtalarla kurultay salonuna akın eden partililerimiz Çorum’dan kurultaya büyük destek verdiler. Ülkü Ocakları ve yan kuruluşların da katılmasıyla Çorum, kurultayda hak ettiği şekilde temsil edildi. Çorum Üst Kurul Delegelerinin tamamı Devlet Bahçeli’yi Genel Başkanlığa teklif eden imzalarını attılar. Delegelerimizin tamamı liderimiz ve parti organları listesine oylarını kullandılar. Bizim varlık nedenimiz, gelecek hedefimiz budur. Biz Türkiye’nin bekası ve aydınlık bir geleceğe taşınması için yürüyoruz. Kurultayımız vesilesiyle büyük bir şevk ve heyecanla milli beka için ayağa kalkan Türk ve Türkiye sevdalısı ülküdaşlarımı saygılarımla selamlıyorum. Türkiye’nin çok cepheli saldırı ve tahrik kıskacına alındığı bir dönemde, coşkuyla gerçekleştirdiğimiz Kurultayımızın milletimize, ülkemize, geleceğimize, partimize, Türk-İslam alemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER