‘Asıl meselemiz ekonomi’

Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, Türkiye’nin en önemli meselelerinden birinin ekonomi olduğunu belirterek, “İnsanımızın hali perişan.” dedi.

‘Asıl meselemiz ekonomi’

Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, Türkiye’nin en önemli meselelerinden birinin ekonomi olduğunu belirterek, “İnsanımızın hali perişan.” dedi.

Ülkedeki mutlu bir azınlığın, artan hayat pahalılığı, işsizlik, evine ekmek götüremeyen vatandaşın dramından, çekilen sıkıntılardan bihaber veya bunlara kulaklarını tıkamış olduğunu ifade eden SP İl Başkanı Cıdık, şunları söyledi: “Özel olarak oluşturulan rakamlarla bunu gizlemeye çalışsalar da bu durum ancak yatsı vaktine kadar devam ediyor. Ondan sonra da herşey açığa çıkıyor. 

Türkiye, gıda fiyatları enflasyonunda %20.6 ile OECD ülkeleri arasında birinci oldu. Bu konuda birinciliği kimseye kaptırmamak gerçekten büyük başarı! Daha düne kadar tarımda kendi kendine yetebilen bir ülkenin şu an bu hale getirilmesi takdire şayan. Türkiye'nin saraya değil üretim tesisine ihtiyacı var. Türkiye’nin ciddi bir üretim atılımına ihtiyacı var. Her alanda üretimi artıracak yatırımların gerçekleşmesi gerekiyor. Ama bu atılımların yapılabilmesi için bir takım yanlışlardan vazgeçilmesi elzem. Yolsuzluklar önlenecek, israftan vazgeçilecek, rüşvete son verilecek.  

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının açıkladığı 2021 Yılı Yatırım Programı'na göre 2021 senesinde yazlık ve kışlık iki yeni saray inşa edilecekmiş. Saray denmesinden hoşlanmıyor arkadaşlarımız, ister malikane deyin, ister külliye deyin, ister saray deyin…İki inşaatın devam ettiğini biliyoruz. Marmaris'teki yazlık saraya 640.5 milyon ve Bitlis Ahlat'taki kışlık saraya 99 milyon TL harcanması bekleniyor.  Bu harcanan para bu millete reva mı? Tüyü bitmemiş yetimin hakkını saraya yatırmak vicdanları sızlatmıyor mu? Türkiye'nin ihtişamlı binalara değil üretim tesislerine, fabrikalara ihtiyacı var.  Çözüm önerimiz; kardeşlik iklimini tesis edelim. Türkiye kutuplaştı, kamplaştı, milletimizin arasında gerilim çok fazla arttı. Gelin elbirliği ile gerilimi azaltalım, muhataplarımızı hainlikle, terörle itham etmeyelim. Unutmayalım ki partiler birbirinin düşmanı değil rakibidir.”

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 09:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 1 ay Önce

CHP ile iktidara gelir herşeyi düzeltirsiniz biraz utanma olur adamda

REİS
REİS @Çorumlu - 1 ay Önce

DEĞERLİ ÇORUMLU KARDEŞİM ŞUAN Kİ İKTİDARI YÖNETEN DOĞU PERİNÇEK DEĞİL Mİ? SİZ İKTİDAR OLARAK DAHA SIVI YAĞINI DURDURAMIYORSUNUZ, SOĞAN PATATES YÜKSELİNCE ÇİFTÇİYİ TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN EDİYORSUNUZ KALKMIŞ SAADET PARTİSİNİ ELEŞTİRİYORSUNUZ. HADİ ORDAN HADİ ORDAN......

öğretmen
öğretmen - 1 ay Önce

hdp hain değil dolayısı ile sizde hainle işbirliği yapmıyorsunuz öylemi,bu dediğine kendin inanıyormusun,bak oğuzhan yeşil ışık yaktı ona göre cıdık

Okur
Okur - 1 ay Önce

Hadi oradan terörün partisiyle kol kola olmuşsunuz daha ne yüzle çıkıyorsunuz halkın içiine utanmazlar.

Yazar
Yazar - 1 ay Önce

Erbakan olsaydı sizi sopayla kovalardı terörist Demirtaş'a yaptığınız iltifattan dolayı

REİS
REİS @Yazar - 1 ay Önce

SAYIN YAZAR ERBAKAN HOCAM HAYATTA İKEN 40 YILLIK DAVASINI FETÖ YE SATIP DA ŞİMDİ BANA KEMİK EDEBİYATI YAPMA HADİ ORDAN HADİ ORADAN

düşünür
düşünür - 1 ay Önce

Al birini vur ötekine hepsi aynı.Birbirinize diyecek lafınız çok cevabınızda çok

SIRADAKİ HABER