‘Belediye kepçeleriyle havaalanını yapacağız’

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Yüksek İnşaat Mühendisi Özgür Kılıç, Çorum’un yarım kalan havaalanı inşaatını tamamlayacaklarını ve Çorum halkının yıllardır hasretini çektiği havaalanı özlemini sona erdireceklerini söyledi.

‘Belediye kepçeleriyle havaalanını yapacağız’

Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Kılıç, “Gerekirse Çorumlu hemşerilerimle kazma-kürek çalışırım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Yüksek İnşaat Mühendisi Özgür Kılıç, Belediye Başkanı seçilmesi halinde belediyeye ait iş makinalarıyla Çorum’un yarım kalan havaalanı inşaatını tamamlayacaklarını ve Çorum halkının yıllardır hasretini çektiği havaalanı özlemini sona erdireceklerini söyledi.

Kendisinde havaalanı şantiyesinde ‘Yüksek İnşaat Mühendisi’ olarak projenin başında şantiye şefi gibi hizmet vereceğini ifade eden Kılıç, “Gerekirse Çorumlu hemşerilerimle kazma-kürek çalışacağım.

Sanayi gücümüzde 1 milyar dolara yaklaşan dış ticaret hacmimiz, yerli turist konusunda yurtiçinde ve yurtdışında yaşayan 1,5 milyon Çorumlu hemşerimiz ve yabancı turist potansiyelimizde Hitit Uygarlığımız ile havaalanını çoktan hak ettiğine inandığımız şehrimiz maalesef boş vaatlerle oyalanmaktadır.

‘Çorum Havaalanı’ tabelası ile işaretlenen Celilkırı’nda ki mevkide 4’te 1’i bitmiş bir havaalanı inşaatımız var ve biz Çorum Belediyesi’ni kazandığımız taktirde, işadamlarımız, sanayicilerimiz, esnafımız, çiftçimiz, ev kadınlarımız ve iş bulamayan gençlerimizle bu inşaatı tekrar ayağa kaldıracağız. Söz veriyorum, Mart’ın sonunda havaalanına kavuşacağız” dedi.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 16:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nasılki
Nasılki - 3 yıl Önce

Nasıl yapılırmış havaalanı Yozgat'a sorun, onlar biliyor olmalı.

Hayda
Hayda - 3 yıl Önce

Yahu niyet güzel hoş da içi boş... o nasıl söz vermek, milletçe el atmakla, belediye kepçesiyle havalimanı mi yapılır.

ÖĞRETMEN
ÖĞRETMEN @Hayda - 3 yıl Önce

yüksek mühendisya yüksek atacak

corumlu
corumlu - 3 yıl Önce

Be guzel kardeşim hava alanı yapmak bu kadar kolayda ne her mitng de yalvariyoruz.Sayın kılıç bende söz veriyorum. Senin kazanacagini bile bile sen kazanirsan hava alani insaatina 5.000,00 TL maddi destek bende saniyorum hava alani yapimina izin verilmediginden yoksa maddiyat ile ise Çorum halkı hava alanı yapmaya muktedirdir.

kadir
kadir - 3 yıl Önce

bi bitmedi havaalanı muhabbetleri..kepce ile havaalanı mı yapılıyomus.

Çorumlu
Çorumlu - 3 yıl Önce

Denizide getirecenmi tövbe tövbe

Mahmut han
Mahmut han - 3 yıl Önce

Niye yapılmıyor insan oğlunun yapamayacağı hiç bir şey yok. Eskiden yollar hep makinalarlami yapılıyordu.

Gokhan
Gokhan - 3 yıl Önce

Corum hava alanini bircok ilden daha cok hakediyo bu konuya siyasi degil gercek anlamda bakilmali gecmoste hic bir yaxrdim almadan sanayi sehri olmayi basardigi gibi bugunde bunu gerekirse basaracak guctedir yeterki hepimiz butu n corumlular olarak istekli olalim ve corumahava alani gerekli

mazlum
mazlum - 3 yıl Önce

La bunlar hep aynı. vaadi inandırıcı yapın da bari kimse size gülmesin. Kepçelerle sanki oyun hamuru yapıyor. :D


SIRADAKİ HABER