‘CHP-HDP artık açıktan işbirliği yapıyorlar’

“HDP’nin Kadıköy ilçe Seçim İşleri Sorumlusu Fırat Baltaş, inkar edilen CHP-HDPKK ittifakını resmen ilan etti.

‘CHP-HDP artık açıktan işbirliği yapıyorlar’

FATİH BATTAR
AK Parti Ilıca Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında bir konuşma yapan AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK üyesi Ahmet Sami Ceylan, CHP ile HDP eskiden kapalı kapılar ardında işbirliği yaparken şimdi açıktan işbirliği yaptığını belirterek; “HDP’nin Kadıköy ilçe Seçim İşleri Sorumlusu Fırat Baltaş, inkar edilen CHP-HDPKK ittifakını resmen ilan etti. HDP’nin Kadıköy’de yüzde 14 oyu olmasına rağmen CHP’yi destekleyeceklerini açıkladı. AK Parti yıkacaklarını söylüyorlar ama bu sözler beyhude. Vatanını, bayrağını seven Çorumlular olduğu sürece bu ülke size hiçbir zaman Batı’da hareket etmenize izin vermez.” diye konuştu 

 

‘ONLAR İÇİN TÜRKLER ARTIK ÇOK OLDU’
Türkiye’nin kendi tankını, helikopterini, savaş gemisini, füzesini, savaş uçağını, SİHA ve İHA’sını yaptığı için Türkiye’ye operasyon çekmeye çalıştıklarını anlatan Ceylan;  “Gezi olayları ile başladılar ondan sonra 17-25 Aralık, en son da 15 Temmuz’u denediler başaramadılar. Şimdi de ekonomik saldırı başlattılar. Bunu da başaramayacaklar. Dertleri Cumhurbaşkanımıza zarar vermek ama Çorum halkı bu seçimde buna izin vermeyecek. Kendi tankımızı, kendi helikopterimizi, SİHA ve İHA’ları, kendi savaş gemimizi, kendi füzemizi, kendi savaş uçağımızı yaptığımız için Türkiye’ye operasyon çekmeye çalışıyorlar. Zamanında bu millet kendi savaş uçağını yaptı, toprağın altına gömdüler. Onlar için Türkler artık çok oldu. Gündemimizi artık onlar belirlemiyor. Topunuz gelin. Bu millet hepinize yeter.” şeklinde konuştu

 

‘BU SEÇİMDE OYLARIMIZI BÖLDÜRMEYECEĞİZ’
31 Mart seçimlerinin önemine de değinen Ceylan, bu seçimin yerel seçim olduğunu belirterek, Çorum’da  oyları böldürmeyeceklerini kaydetti.
Ceylan; “Biz Çorum’da görevimizi yapalım. Halil İbrahim Aşgın’ı güçlü bir şekilde seçelim ki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına dik çıkalım. Bu seçim yerel seçim olduğu için oylarımızı böldürmeyeceğiz. Bütün seçimlerde olduğu bu seçimde de AK Parti’ye oy vereceğiz.” dedi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Liyakat
Liyakat - 3 yıl Önce

Çorumda Allah'ın selamından çok sizin selamınızı duyar olduk sayın vekil.

Ah et
Ah et - 3 yıl Önce

Siz ittifak yapmadınız mı? Başkaları yapınca ne diye bağırıyorsunuz? Hani ileri demokrasi nerde? HDP yasal bir partidir, eğer değilse gereğini mahkemeler yapar.

Emre ayalı
Emre ayalı - 3 yıl Önce

Zamanında otobüs üzerinde meğri meğri diye ağlayıp halay çeken kılıçdaroğlunu kınıyoruz Allahın emri akp ye oy verip cennete gidicez...

H.şahin
H.şahin - 3 yıl Önce

ÇÖZÜM SÜRECi ADI ALTIDA TERÖRE TERÖRÜSTE ŞİRİN GÖZÜKMEK İÇİN T.C TÜRKİYE İBARESİNİ VE ANDIMIZI KALDIRAN KILIÇTAROĞLU'NU KINIYORUM.

Muroc19
Muroc19 - 3 yıl Önce

Megri megri yi ne zaman unuttun
Bulmuşşun koyun ları hikaye anlatıyorsun

Attilla Metin
Attilla Metin - 3 yıl Önce

HDP nin niyetini biliyoruz. Sizin niyetinizi hala amlayamadik

Yorumdan sonuç çıkarmak
Yorumdan sonuç çıkarmak - 3 yıl Önce

Haberden ziyade yorumları okuyunca,halkın nelere ilgili olduğunu,neleri sevdiğini,nelere kızgınlık gösterdiğini görebiliyoruz.Bakınca,Sami Ceylan,siyasette sevilmeyen bir yüz olmuş,vatandaş yorumları ile kafa yapmış,seçimden sonra,Ankara'ya bir gider,uzun süre,Çorum'a dönmez diye düşünüyorum.

murat
murat - 3 yıl Önce

savaş uçağı, helikopter ve füze ??? tankın motoru yok.Daha prototip motora yeni çalışılıyor.
Hadi madem yaptın s400 le f35 i neden alıyorsun? Gerçi vermiyolarda...
Ya atıyorsunuz bari destekli atın ya. Kalabalıktan biride demiyorki: ya sayın vekil yok böyle bişey, uydurma... Habire alkış.


SIRADAKİ HABER