Çorum - Amasya yolu 2020'de tamamlanacak

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum-Mecitözü karayolunda devam eden yol yapım çalışmalarını inceledi.

Çorum - Amasya yolu 2020'de tamamlanacak


İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan'ın da eşlik ettiği incelemede Ceylan, devam eden çalışmalar hakkında firma sahibi ve şantiye şefinden bilgiler aldı. 


Çorum Merzifon yol ayrımı-Mecitözü-Amasya Turhal yol ayrımı bölünmüş yol çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Milletvekili Ceylan,  proje kapsamında Çorum il sınırları içirişine 80 adet menfez, 10 adet altgeçit ve 8 adet ise kavşak çalışmasının yapılacağını söyledi. 
61.8 kilometre uzunluğundaki Çorum-Amasya yolunda bu yıl içinde 6 kilometrelik bölümünün trafiğe açılacağını ifade eden Ceylan,  "Çalışmalar kapsamında 46 adet altgeçit ve menfez işi tamamlanmıştır. 1 km'lik taş duvar işi ve 1.500,000 m3 toprak işlem kazı ve dolgusu yapılmıştır. Hedefimiz 6 km'lik yol çalışmasının daha da üzerine çıkmaktır" dedi.   


İhale bedelinin 247 milyon lira olduğunu, toplam proje bedelinin ise 400 milyon lira olduğunu hatırlatan Ceylan, yolun trafiğe 2020 yılında açılmasının planlandığını söyledi.


Yaşanan ekonomi saldırıları nedeniyle, 'Devletin yatırımı durduğu' konusunda söylentiler ile bazılarının devlet aleyhinde konuştuğuna değinen Ceylan, "Evet şuanda ekonomimiz saldırı altında. Fakat bu saldırılarda yatırımlarımız asla aksamadı ve aksamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Bu oyunları üstünde de gelecektir. 'Yatırım yok' diyenler Çorum'un değişik bölgelerinde yapılan yol  çalışmalarını incelesinler. Yatırım geliyor mu gelmiyor mu yerinde görsünler. Bir olmamız lazımken bu yalan söylentilerle bizleri yıkmak için uğraşmasınlar" ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Sakin
Kenan Sakin - 11 ay Önce

hedef 2023 sakin olun beyler

mete karayel
mete karayel - 4 yıl Önce

bu yolun tamamlanması bölgemiz açısından çok önemli.

veli
veli - 4 yıl Önce

yıl 2018 olmuş 2020 de tamamlanacak diye övünüyorlar. Bu zamana kadar nerdeydiniz? Yol çalışmasını yatırım olarak gören milletvekili ile ilerlemeye devam Çorum....

Meli
Meli - 4 yıl Önce

Keşke osmancık yolunu bitirseydin konvoy halinde gidiliyor konvoy halinde geliniyor

bay19
bay19 - 4 yıl Önce

yatırımlar durmadı diyor insanların aklıyla alay ediyor.herkes biliyor çoğu yatırım durdu.Alaca zile alaca sungurlu yol yapımı ihalesi subatta yapıldı.bahar aylarında başlanacak dendi hala bir çalışma yok.

iskilipli
iskilipli - 4 yıl Önce

çorum -iskilip-tosya yolu ne zaman tamamlanacak oy istemeye gelinçe vaat çok içraat yok.. AKP kurulalı başka yere oy vermedik bundan sonrada zor veririz. iskilip başkanı başkanlıkla alakası olmayan yandaşlarına ve teyze çocuklarına ihalesiz iş verip devletin parasını harçıyor. gelin araştırın haklı olduğumu tesbit edeceksiniz.

arif
arif - 3 yıl Önce

2019 mayıs ayı oldu değil 6 km, 6 metre bile yol tamamlanamadı daha. çalışmalar çok yavaş 2023'e bile zor yetişir o yol

Mert eren
Mert eren - 2 yıl Önce

Yıl 2020 orta yol felan yok. Çalışmalar durmuş.

SIRADAKİ HABER