‘Çorum, Arastası ile anılan bir il olacak’

AK Parti Çorum Milletvekili, MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum'un çehresini değiştirecek olan Arasta Restorasyon Projesi'nde muvafakat imzalarının alınmaya başlandığını söyledi. 

‘Çorum, Arastası ile  anılan bir il olacak’

AK Parti Çorum Milletvekili, MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum'un çehresini değiştirecek olan Arasta Restorasyon Projesi'nde muvafakat imzalarının alınmaya başlandığını söyledi. 

Çöplük Çarşısı olarak da bilinen tarihi Ayakkabıcılar Arastası ile ilgili hazırlanan Arasta Sağlıklaştırma projesinde sona doğru yaklaşıldı. Çorum'un prestijini artıracak olan projede, işyeri sahiplerinin muvafakat imzaları alınmaya başlandı.

Proje hakkında bilgi veren AK Parti Çorum Milletvekili, MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Arasta’da bulunan mülk sahiplerinden, röleve çalışmaları için muvafakat imzalarının alınmaya başlandığını bildirdi. 


Milletvekili Ceylan, "Çöplük Restorasyon Projesi için ilk adımlar atılmış durumda. Yaklaşık 450 civarında olan mülk sahiplerinden, röleve çalışmaları için muvafakat imzaları alınmaya başlamıştır. İşyeri sahiplerimizden alınan bu muvafakatların ardından proje ve onay aşamasına geçilecektir. Son aşama olarak da ihaleye kısa bir süre içerisinde çıkılacaktır" diye konuştu.

Arasta Sağlıklaştırma Projesi'nin şehircilik anlamında Çorum'u kentsel dönüşümde ileri seviyeye taşıyacağını, turizme ve esnafı destekleyecek tarihi bir proje olduğunu vurgulayan Ceylan, "Bu proje esnafımıza bir maliyet getirmeyecektir. OKA, Belediyemiz ve Özel İdaremizin kaynaklarıyla finanse edilecektir. Çorum'umuz bu projenin tamamlanmasıyla birlikte, tarihi özelliklerini koruyan ve turizm açısından da nemli katkılar sağlayacak başarılı bir projeye kavuşacaktır" dedi.

Milletvekili Ceylan son olarak 'Arasta Restorasyon Projesi'ne destek veren esnaflara teşekkür ederek, "Bu projeyi hayata geçirmemizde bizlere yardımcı olan esnafımıza teşekkür ediyorum. Bu proje ile Çorum Arastası ile de anılan bir il olacaktır" dedi. 

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
gurbetçi
gurbetçi - 3 yıl Önce

yanı başımızda yozgat uçtu sizin uğrastiğiniz işlere bakın

Sahir
Sahir - 3 yıl Önce

Çarşı yerin altında ışıl ışıl olsa, üstünde yol ve meydan işler olsa. Hakkıbilal, Velipaşa, Ulucami meydana çıksa....... Çorum'da olsa bir Kayseri ... pardon dalmışım biraz

ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

Saat kulesinden Akşemsettine yol açın ki trafik rahatlasın.Şehir rahatlasın.Yol gelmiş zaten çöplüğe.Saat kulesine yol açmak çok mu zor.Esnafa da mağdur etmeden gerekeni yapın tabi.

Sahi Siz Türkiye Vekili İdiniz !
Sahi Siz Türkiye Vekili İdiniz ! - 3 yıl Önce

Yozgat da Amasya da Tokat da solladı Çorum 'u sayenizde. Siz yeğeninize çalıştınız sadece. Onun önünü açıp, il müdürü yaptınız, gerçi 16 senedir oturtmadığınız koltuk kalmadıydı da, hem de size oy vermediği vermeyeceğini bile bile !

Havaalanı noldii ?
Havaalanı noldii ? - 3 yıl Önce

Bırak Çorum'a Havaalanı yaptırmayı, en çok Çorumluların kullandığı havaalanı olan Merzifon'un ismine ÇORUM ibaresini yazdırmayan kimdi sayın vekil? Sakın malum il başkanı olmasın. Sayın YOLYAPAR'dan başka çabalayan yok da ! Haberiniz olsun bari burdan...

emre
emre - 3 yıl Önce

göz boyama sonra ödenek yok denir önümüzdeki seçimlerde tekrar gündeme gelir çorum daha fazlasını hak ediyor.

Sebahahattin atak
Sebahahattin atak - 3 yıl Önce

Güzel bir proje devananenin yarım kalan projesininde tamamlanmasını istiyoruz

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Valla herkes kendini düşünüyor Çorum'un geleceğini düşünen yok .araç sayısı gitgide artıyor ama bunu taşıyacak yollarımiz yok gazi caddesinden Farabi caddesine mutlaka bir yol açılması şart.yolu açtıktan sonra geri kalanını ister restore etsinler ister yer altı çarşısı yapsınlar .


SIRADAKİ HABER