‘Çorum esnafına yakışır bir düzenleme yapacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Kenan Şahin, S.S. Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'ni ziyaret ederek, Kooperatif Başkanı Necmettin Uzun'la bir süre görüştü.

‘Çorum esnafına yakışır  bir düzenleme yapacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Kenan Şahin, S.S. Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'ni ziyaret ederek, Kooperatif Başkanı Necmettin Uzun'la bir süre görüştü.


Kooperatif yöneticileri tarafından karşılanan MHP Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin'e ziyarette İl Sekreteri Ömer Kaşık, İl ve İlçe yöneticileri, İl Genel ve Belediye Meclis üyesi aday adayları eşlik etti.


Yapılan açıklamaya göre, ilk olarak kooperatifin yapısı ve meslek grupları hakkında bilgi edinen Kenan Şahin, şu an için çalışmalarda gelinen noktanın memnun edici olduğunu ifade ederek, inşaat alanında incelemelerde bulundu. Şahin, Belediye Başkanı seçilmesi halinde yeni sanayi sitesinin çevre düzenlemesini Çorum esnafına yakışır bir şekilde yapacağının da sözünü verdi.


Kooperatif Başkanı Necmettin Uzun ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendilerine inanan, güvenen esnaf ve sanatkarları asla mahcup etmeyeceklerinin altını çizdi.


Uzun, "Kooperatif olarak Çorum esnafına en iyi, en modern işyerlerini kazandırmak istiyoruz ve bunun için azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı ilk günkü heyecanla bugün de sürdürmeye devam ediyoruz. Esnaf ve sanatkarımıza şimdiden hayırlı olsun. Kooperatifin kurulmasından, işyerlerinin temel atma aşamasına kadar geçen süreçte emeği geçen herkesten Allah razı olsun" dedi.


Kooperatif olarak Çorum'un farklı bölgelerinde hizmet veren 13 meslek grubu esnafını aynı alanda birleştirmenin temel amacında olduklarını kaydeden Necmettin Uzun, esnafa 250, 500, 1.000 ve 1.500 metrekarelik işyerlerini arsa fiyatına uygun şartlarda sunduklarının altını çizdi. Uzun ayrıca, mevsim şartlarından dolayı çalışmaların zaman zaman aksadığını, önümüzdeki günlerde çalışmaları hızlandıracaklarını ve 2020 yılının 7. ayında işyerlerini hak sahiplerine teslim etmeyi planladıklarını sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER