"Çorum'u, Yozgat'la kıyaslamayın"

Çorum'da Ulukavak Mahallesi Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Çorum'un, Yozgat’la sürekli kendini kıyasladığını belirterek; "Haksızlık yapıyorsunuz. Çorum, Yozgat’tan ekonomik olarak da büyüklük olarak da çok daha ilerde olan bir il." diye konuştu

"Çorum'u, Yozgat'la kıyaslamayın"

Çorum'da Ulukavak Mahallesi Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Çorum'un, Yozgat’la sürekli kendini kıyasladığını belirterek;  "Haksızlık yapıyorsunuz. Çorum, Yozgat’tan ekonomik olarak da büyüklük olarak da çok daha ilerde olan bir il." diye konuştu 

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Çorum'a gelen Kurtulmuş, Ulukavak Mahallesi'ndeki seçim bürosu açılışına katıldı. 

Burada vatandaşlara hitap eden Kurtulmuş, 31 Mart'taki Mahalli İdareler Seçimleri'ne 24 gün kaldığını, bu seçimlerin Türkiye'nin geleceği açısından çok önemli olduğunu anlattı.

Yerel seçimleri beka meselesi olarak gördüklerini ancak bu söylemin özellikle CHP'lileri rahatsız ettiğini ifade eden Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Kusura bakmasınlar Gezi Parkı eylemlerinde duvarlara 'zulüm 1453'te başladı' yazısını yazanların yanına gidip onlara destek veren CHP'li milletvekilleri var mıydı? Vardı. Hatta CHP'nin Genel Başkanı kendi meclis grubunda 'Gezi Parkı eylemlerindeki gençleri gözlerinden öpüyorum, onlar özgürlük mücadelesi veriyorlar' diyerek konuştu mu destek verdi mi? Dağın kontrolündeki, gölgesindeki partinin siyasi elemanları, yöneticileri 'serhildan' (başkaldırı) diyerek 6-8 Ekim olaylarına destek verdiler mi? Verdiler. Çukur eylemlerine destek verdiler mi? Verdiler. Dolayısıyla tüm bunların hepsi beka meselesiydi. Siz sözde siyasetçiler olarak devlet ve millet düşmanlarının yanında durmayın biz de beka meselesinden bahsetmeyelim." 

Türkiye'nin 15 Temmuz 2016'da FETÖ'nün darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını ancak Türk milletinin canı pahasına devletinin yanında, darbecilerin karşısında durduğunu vurgulayan Kurtulmuş, bu sırada CHP'nin yöneticilerinin "bu örtülü bir darbedir, bu bir tiyatro oyunudur" diyecek kadar milletin cesaretini ve kararlılığını küçümsediğini söyledi.

"Siz darbecilerin yanında durmayın, siz terör örgütlerinin ve yandaşlarının yanında durmayın, siz Türkiye'yi anti demokratik yollarla hükumeti al aşağı etmek isteyen karanlık odakların yanında durmayın biz de bekadan bahsetmeyelim." diyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Siz Türkiye'yi yıkmak isteyenlere siyasetçiler olarak her türlü desteği vereceksiniz, her türlü iş birliğini yapacaksınız biz de 'bu iş bir beka meselesidir' diyerek olanı biteni söyleyince buna da bozulacaksınız. İstiyorlar ki her türlü yanlışı yapsınlar biz de 'yaptığınız yanlıştır' demeyelim. Yok öyle şey. Bu millet sizin yanlışınıza müsaade etmeyecek. Bu millet yaptıklarınıza yol vermeyecek. Daha önceki seçimlerde olduğu gibi AK Parti'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkarak, yerel yönetimler seçimleri olmasına rağmen oyunu, istikametini ve geleceğini belirleyecek Allah'ın izniyle. Sizlere güveniyoruz. Sizlerle beraber bu kutlu davayı en yüksek seviyeye çıkaracağız."

"Çorum'da bir askeri eğitim merkezi kurulacak"

AK Parti hükümetleri döneminde Çorum'a yapılan yatırımlardan bahseden Kurtulmuş, son 16 yılda eğitimden sağlığa, adaletten ulaştırmaya birçok alanda Çorum'a 15 milyar liralık yatırım gerçekleştirildiğini belirtti.

Çorum'un çok büyük hizmetler aldığını ve vatandaşların desteğinin devam ettiği sürece hizmetlerin de artacağının altını çizen Kurtulmuş, "Arkadaşlarımız Milli Savunma Bakanımızla da konuştu. Milli Savunma Bakanımız Cumhurbaşkanımıza konuyu iletti. İnşallah Çorum'da bir askeri eğitim merkezi kurulacak. Bu projenin Çorum'a çok büyük katkılar sunacağına yürekten inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından AK Parti Çorum milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu ile partililerle seçim bürosunun açılışını gerçekleştiren Kurtulmuş, vatandaşlarla sohbet etti.

Kurtulmuş, daha sonra Çorum Belediyesi'ni de ziyaret ederek, Belediye Başkanı Zeki Gül'den proje ve çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

(AA)

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 10:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 3 yıl Önce

çorumla kıyaslamayın ekonomik olarak siz daha iyisiniz iş adamları gelirken hava alanı kullanmak isterlerse ilk önce yozgata gitsinler demiş sayın kurtulmuş

Türk
Türk - 3 yıl Önce

çok doğru, çorum'u yozgatla kıyaslamak doğru değil. çünkü çorumun sanayisi çok çok daha fazla gelişmiş, ihracaatı çok daha fazla, turizm potansiyeli kesinlikle kıyaslanamaz bile. ak partiye verilen oy oranı daha fazla. bunların daha da gelişmesi için hükümetten istediğimiz sadece kıytırık bir bir hava limanı. işte bunu çok görüyorsunuz bize. oysa hiç ihtiyacı olmadığı halde bu hava limanını yozgata, tokata istemedikleri halde yapıyorsunuz.işte biz bunu hazmedemiyoruz. neden çorum'un gelişmesini istemiyorsunuz? sebebi nedir?

Kemal poyraz
Kemal poyraz - 3 yıl Önce

O zaman adama sormazlarmi sayin kurtulmus böyle gelismis bir ile havaalani yapilmayipta corumdan geri kalmis yozgatami yapilir yapmayin bunu coruma ve corumluya ALLAH askina

Gözledim,dinledim,yazdım.
Gözledim,dinledim,yazdım. - 3 yıl Önce

Regaip kandili sebebiyle dün epey bir mesaj geldi.İlk mesaj MHP ve Devlet Bahçeli adına gönderilmişti.Kendisine biraz limoni olsam da gelen mesajdan dolayı keyiflendim.İkinci mesaj Osmancık ilçesinde İyi Parti (İP) adına bir seçim bürosu açılacakmış,bu sebeple gönderilmiş.Bu parti ile bir ilgim olmamasına karşılık,birilerinin telefon numaramı,mesajı gönderenlere verebileceğini düşündüm.Üçüncü mesaj ise,H.İbrahim Aşgın adına gönderilmişti.İçeriğinde Yazıçarşıda seçim bürosu açılacağı ve bu sebeple mitinge davet vardı.Regaip kandili mesaj içeriğine dahil edilmemişti.Akşam annem kandil sebebiyle yemeğe çağırmıştı.Yolumu değiştirip,yazıçarşıdan geçerek gitmek ve mitingi biraz izlemek istedim.Abdibey camiinin arka sokağına gittiğimde yaklaşık 300 kişilik bir topluluk gördüm.Tüm vekiller,teşkilat ve Numan Kurtulmuş birlikte ve Kurtulmuş,kalabalığa hitap ediyordu.Gözledim ki! AKP,Çorum'da eriyor.Bir türlü istediği havayı yakalayamıyor.Bu duruma karşılık,MHP nin gayretleri de vaziyeti kendi lehine çeviremiyor.Her ne kadar,seçim çalışması yapsalar da,partiyi il teşkilatının dışında,yönetmeye çalışan siyaset büyüklerinin,süreci dağıtma çabaları,öyle böyle bir keyifsizlik veriyor.Bu durum da çalışmalarda gözleniyor.Peki,CHP tarafında ne var?Özgür Kılıç,mücavir oy alanının dışında,saat kulesi,Yazıçarşı ve diğer bölgelere taşınmış,kendince çalışıyor.Oy alabilir mi?Göreceğiz.Bir de Saadet ve İyi parti var.Bu iki parti de kendi çaplarında sahada çalışıyorlar.Seçim ne olur?Zor olur ve AKP den kopabilecek oylar MHP,İyi parti ve Saadete dağılırsa burun farkı ile CHP kazanabilir.Sonrasını düşünürsek,AKP nin kaybettiği bir sürecin sonunda ne teşkilat kalır,ne de vekiller kalır.Hatta,bürokraside de büyük bir değişim gözlenir.Bürokrasi atamaları,PTT arkasındaki mekanlardan farklı yerlere kayar.Ekonomi,para,iş,atama,mülakat,gençler,eğitim,geçim seçimin belirleyicisi olacak.Vatandaş şu anda Beka kelimesinin anlamını çözmeye çalışıyor.Çözerse,beka vurgusu ile oy tercihlerini de değiştirebilir.

Yok heri
Yok heri - 3 yıl Önce

Işte malumun ilanı....siz asla kendinizi yozgata kıyaslamayın....cunki onların hava alanı var...cunki onların polis okulu var...cunki onların şehir hastanesi var....cunki ...cunki....evet sonunda yüzümüze karşı itiraf ettiler...siz kendinizi yozgata kıyaslamayın dediler...zaten hep diyorlardida biz dinlemiyorduk..aldirmiyorduk...evrt bugün çözümlü artık aldırıyor zoruna gidiyor alınıyor üzülüyor kırılıyor ve sonunda başardınız....kici girik bir hava alaniki onuda biz yapariz siz zahmet etmeyin dediğimiz halde...cok gördünüz.. ve sonuç.....vatana millete hayırlı uğurlu olsun....

gurbetci Corumlu
gurbetci Corumlu - 3 yıl Önce

tabi her secimde oylar garanti BIR secimde oylar azalsin gorun hizli tren de havaalanida nasil geliyor Ama bizde o cesaret YOK

Dava
Dava - 3 yıl Önce

Dava dan söz edip oy istiyorsunuz. Aile düşmanı feminist yasaları, süresiz nafakayı, AB (yani hrustiyan kulübü) uyum yasalarını ısrarla uyguluyorsunuz. Aile yıkıldı, kültürümüz peirşan, hedef AB . Bu neyin davası sayın Kurtulmuş?

noname
noname - 3 yıl Önce

Corumu yozgatla kiyaslamayin


SIRADAKİ HABER