‘Çorum yatırımda üvey evlat muamelesi görüyor’

Gelecek Partisi Çorum İl Başkanı Barış Coşgunsu, Çorum’a bir demiryolunu, bir havaalanını çok gören AK Parti iktidarının, Rize-Artvin Havaalanına 4,5 milyar TL harcadığını söyledi.

‘Çorum yatırımda üvey  evlat muamelesi görüyor’

Gelecek Partisi Çorum İl Başkanı Barış Coşgunsu, Çorum’a bir demiryolunu, bir havaalanını çok gören AK Parti iktidarının, Rize-Artvin Havaalanına 4,5 milyar TL harcadığını söyledi.

Rize ve Artvin illerinin toplam nüfusunun 500 bin civarında olduğunu ifade eden Coşgunsu, nüfus yönünden her iki şehrin bir Çorum etmediğini dile getirdi.

Yine bu iki şehrin toplam yıllık ihracat rakamının 4 milyar TL olduğunu, Çorum’un ise 35 milyar TL ihracat rakamıyla bölgesinin parlayan yıldızı olduğunu vurgulayan Coşgunsu, buna karşın hak ettiği yatırımları bir türlü alamadığına değindi.
Çorum’un yatırım konusunda hala üvey evlat muamelesi gördüğünü kaydeden Barış Coşgunsu, “Çorum'umuza bir hızlı treni, yük treni ve havaalanını bile çok gören zihniyeti Gelecek Partisi İl Teşkilatı olarak kınıyoruz” dedi.

Gelecek Partisi iktidarında Çorum’un hak ettiği tüm yatırımları mutlaka alacağını belirten Coşgunsu, Çorum halkından kendi şehirlerine sahip çıkmayan iktidarlara oy vermemelerini istedi.

Çorumlu vatandaşların her seçimde çantada keklik olarak görüldüğünü ifade eden Barış Coşgunsu, 2023 yılı Haziran ayında ya da erken yapılacak bir seçimde iktidara geleceklerini ve Çorum için gelecek günlerin çok güzel olacağını da sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 17:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz bir...
Söz bir... - 2 ay Önce

Rize-Artvin Havaalanına 4,5 milyar TL maliyetle yapılmış, akıllara ziyan. Halbuki Çorum'a yapılacak havalimanı onda birine mal olurdu.
Bu havaalanının tamamen siyasi olduğu belli...
ÇORUM'UN SİYASAL VE DİNSEL GÜÇÜ OLMADIĞI SÜRECE ÇORUM AYA GİTSE HAVALİMANI YAPMAZLAR.
Akp'nin Çorum'da 3 vekili, 1 başkanı olsa da gerçek şu ki asla yapmazlar.
Bu ekibin yaptırım gücü olmadığı belli.
ÇORUM HALKI BUNU UNUTMAZ VE HESABINI DA SORMALI.

Anitta...
Anitta... - 2 ay Önce

Evet eleştirilere katılıyoruz ama bu eleştirilerin fazla etkisi olmadığını da görüyoruz. Çorum'a nasıl tren gelecek, havalimanı nasıl yapılacak bilen var mı diye sorsam 3 vekil 1 Başkan bilmiyor ki açıklasın. Gelecek, gidecek partilerinde yaptırım gücü yok.
Vessalem, ortada ne tren nede havalimanı var,
Sonuç; Çorum halkı dikkate alınmıyor, Çorum'a elzem treni, havalimanını gözardı edenlere Çorum halkı da toptan gerekli tepkiyi sandıkta verecektir umarım.

çorumlu
çorumlu - 2 ay Önce

çorumun iktidar partisi vekillerinde iş yoksa çorumlu ne yapsin ,al birini vur ötekine

Anitta...
Anitta... @çorumlu - 1 ay Önce

Bu insanlar saksıda yetişmedi,
yoksa uzaydan mı geldiler orasını bilemem ama Çorum'a sahip çıkacak adam gibi adam çoktur merak etmeyin.

fikretya
fikretya - 2 ay Önce

çapsız genel başkanınıza sorun o zaman:))

SIRADAKİ HABER