Çorum’un taleplerini Başkan Erdoğan’a iletti

AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, AK Parti Genel Merkezinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen ‘126. Genişletilmiş İl Başkanları’ toplantısına katıldı.

Çorum’un taleplerini Başkan Erdoğan’a iletti

AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, AK Parti Genel Merkezinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen ‘126. Genişletilmiş İl Başkanları’ toplantısına katıldı.
Beraberinde Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur ile birlikte AK Parti 126. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılan Karadağ, Çorum’un taleplerini Erdoğan’a iletti.

ŞEKER İŞÇİLERİNİN TALEPLERİNİ CUMHURBAŞKANINA ANLATTI
Partiden yapılan açıklamaya göre, İl Başkanı Mehmet Karadağ bir hafta önce Çorum Şeker Fabrikasında çalışan işçileri makamında kabul ederek, onların sorunlarını dinlemiş ve çözüm noktasında Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu ve Türk Şeker-İş Genel Başkanı Ergin İçenli ile görüşerek yardımcı olmuştu.
İl Başkanı Mehmet Karadağ toplantıda söz alarak, bu defa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Çorum Şeker Fabrikası’nda çalışan işçilerin sorunlarını anlatarak, işçilerin tazminatlarının ödenmesi konusunda talepte bulundu.

KARADAĞ, KENDİSİNE GELEN İSTEKLERİ CUMHURBAŞKANINA İLETTİ
Ayrıca Karadağ, 28 Şubat mağduru öğrencilerin okullarında ya da başka bir okulda okuyup mezun olanların memuriyete alınmaları ile Esnaf Kefalet Kooperatiflerine Halk Bankası’ndan para gönderilmesi ve esnafların kredi almasının sağlanması hususunda isteklerini sıraladı.
Toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkanı Karadağ, “Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı’nda gerçekleştirilen 126. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımıza katılım sağladık. Toplantımızın ana gündem maddesi teşkilat çalışmalarımız, ekonomideki son gelişmeler ve yerel seçimler üzerine değerlendirmeler oldu. Başkanımız, ekonomik gelişmeler ve ülkemizin içinden geçtiği durum sebebiyle ihracat ve ithalatla işi olmayan hiç kimsenin dövizle işi olmamalıdır vurgusu, milletimizin paramıza daha güvenle yaklaşma gerekliliğini bir kez daha ortaya koydu.
Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi bu dönemler ülkenin ve milletin çıkarlarını şahsi siyasi ve ekonomik çıkarlarının üzerinde tutanların diğerlerinden ayrıştığı günlerdir. Bunları şimdi gayet iyi tanıyoruz. Genel Merkezimizin aday belirleme çalışmalarını erken bir takvime çekip çalışmalarını ona göre şekillendirmesi, biz teşkilatlara vites artırımına gideceğimizi gösterdi. Yerel seçimlerde en doğru adayı belirleyip Çorum halkımızın karşısına çıkaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Partimizin ilkelerinden taviz vermeden yerel seçim çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 126. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı, istişare bölümünün ardından son buldu.
Toplantının basına kapalı bölümünde ise, teşkilatlarla ilgili bilgilendirmeler ve istişareler gerçekleştirildi. 

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 15:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gölge
Gölge - 4 yıl Önce

Çorumun isteği sadece şeker fabrikasıyla 28 şubat mağdurumuymuş helal olsun

SIRADAKİ HABER