‘Engellilerimiz, önceliğimiz’

AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

‘Engellilerimiz, önceliğimiz’

AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
“Engelleri aşmak bir inanç meselesidir” diyen Karadağ, “Başarının anahtarı öncelikle inanmaktır. Başarılarıyla bizleri gururlandıran, azim ve kararlılıklarıyla hepimize ilham kaynağı olan engelli kardeşlerimiz buna en güzel örnektir” dedi.


Fiziki engellerin değil, kalplerdeki engellerin sorun olduğu bilincinin tüm topluma yayılması gerektiğine vurgu yapan Karadağ, “Zihinlerdeki engellerin kaldırılmasının ve engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğu gerçeğinin idrak edilmesini sağlamak, öncelikli konularımız arasında olmuştur. Bu nedenledir ki, sosyal devlet anlayışımızın gereği olarak, özellikle son 16 yıllık süreçte, toplumun bütün kesimlerini eşit ve adil kucaklama gayretiyle, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmeye büyük önem gösterdik” diye konuştu.


Engelli vatandaşların toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermenin sosyal sorumluluk olduğunu söyleyen Karadağ, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba gösterilmesi, gerek birey olarak gerekse devlet ve toplum olarak temel sorumluluğumuzdur.” açıklamasını yaptı. 

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER