‘Erdoğan’ın karizmasına sığınarak siyaset yapma dönemi geride kaldı’

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Tayyip Erdoğan’ın karizmasına sığınarak siyaset yapma döneminin geride kaldığını belirterek, “Her birinizin Erdoğan olma mecburiyeti var. Hepinizin bu davayı yüklenecek, yukarıya kaldıracak fikri, iradesi, cesareti ve performansı olması lazım” dedi.

‘Erdoğan’ın karizmasına sığınarak  siyaset yapma dönemi geride kaldı’

M.BURAK YALÇIN

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Tayyip Erdoğan’ın karizmasına sığınarak siyaset yapma döneminin geride kaldığını belirterek, “Her birinizin Erdoğan olma mecburiyeti var. Hepinizin bu davayı yüklenecek, yukarıya kaldıracak fikri, iradesi, cesareti ve performansı olması lazım” dedi.

AK Parti Çorum İl Başkanlığının düzenlediği Genişletilmiş İl Divan Toplantısına katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

‘MİSAK-I MİLLİ SINIRLARIMIZI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ’

Numan Kurtulmuş, Suriye’nin kuzeyinde terör koridoru oluşturulmak istendiğini belirterek, “O bölgede terör koridoru oluşturmak istiyorlar. Neden bir asır evvel yarım kalan işleri tamamlamak için. Bölgede siyasi haritaları yeniden çizmek için. Çok sevdikleri için o silahları vermediler. Buna müsaade etmeyeceğiz. Misak-ı Milli sınırlarımızı sonuna kadar savunacağız. Ülkemizin birliğini, dirliğini sağlayacağız” dedi.

Türkiye’nin en büyük sivil gücü olan AK Parti teşkilatlarına da büyük görevler düştüğünün altını çizen Kurtulmuş, “Bu süreçle ilgili doğru bilgileri anlatacaksınız. Şuandaki en önemli işlerimizden birisi bu. Sadece insanları bilgilendirmek değil halkımızın moralini çok yüksek tutacağız. Birlik beraberlik ruhunu yüksek tutacağız. Oraya giden askerlerimizi hep destekleyeceğiz. Bildiğiniz Çorumlu askerimiz varsa onlara moral vereceksiniz. Tüm Mehmetçiklere sahip çıkacaksınız” diye konuştu.

‘PKK’YA OPERASYON YAPIYORUZ, SES FETÖ’CÜLERDEN ÇIKIYOR’

Hainler uyumadığını ve dört koldan çalıştığını ifade eden Kurtulmuş, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “PKK’ya, PYD’ye operasyon yapıyoruz. Ses FETÖ’cülerden çıkıyor. Alakaları yok diyen bazı saflar vardı. Hemen Türkiye düşmanlığında, Tayyip Erdoğan düşmanlığında aynı safta buluşuyorlar. Bu operasyondur. Savaş değildir. Kimsenin bir karı toprağı, bir damla petrolünde gözümüz yok. Türkiye işgal kuvveti diyenler var. İşgali siz bilirsiniz. Dünyanın dört bir tarafını işgal edenler siz değil misiniz? Hint yarı kıtasını Afrika’nın Asya’nın o güzelim ülkelerini kimler işgal etti. Beyler emperyalizmi, işgali siz bilirsiniz. İnsanları aç bırakmayı, köleleştirmeyi siz bilirsiniz. Bizler ecdadımızdan ne işgal ne emperyalizm ne insanların malına mülküne çökmeyi gördük. Biz insanları hazreti insan olarak gördük. Onlara hizmet etmeyi görev bildik. 40 yıla aşkın süredir PKK, Türkiye’de terör eylemi yapmasaydı bugün Türkiye başka yerlerde olurdu. Terörle mücadeleye 2 trilyon dolar harcama yaptık.”

‘HEPİNİZİN TAYYİP ERDOĞAN OLMASI LAZIM’

Salondaki partililere “hepinizin Tayyip Erdoğan olması lazım” diye seslenen Kurtulmuş, “Recep Tayyip Erdoğan, bir lider, insan olarak fikri bütünlük ortaya koyuyor. Bir siyasi çizgi ortaya koyuyor. Bizim üstümüze düşen bu siyasi, milli, güçlü duruşu sonuna kadar destekleyecek aynı güçte Erdoğan ve davasını yukarıya kaldıracak olan teşkilatlar haline gelmektir. Açık söylüyorum. Türkiye’nin geldiği bu noktada bu salonda bulunan herkesin Recep Tayyip Erdoğan olması ve onun gibi olma mecburiyeti var. Artık Tayyip Erdoğan’ın siyasi karizmasının arkasına sığınarak, onun gölgesinin altında bulunarak siyaset yapma dönemi geride kaldı. Arkadaşlar “Tayyip beyin resmini koyacağım. Millet ona oy verecek” diyorlar. O devir geride kaldı. Bu davayı yüklenecek, yukarıya kaldıracak fikri, iradesi, cesareti ve performansı olması lazım. Herkes için söylüyorum bunu” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER