‘Esnafı güçlü olmayan şehrin kalkınması mümkün değildir’

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, esnafın ülkenin belkemiği olduğunu belirterek, “Esnafı güçlü olmayan, ticareti güçlü olmayan bir şehrin kalkınması, müreffeh olabilmesi mümkün değil” dedi.

‘Esnafı güçlü olmayan şehrin  kalkınması mümkün değildir’

M.BURAK YALÇIN

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, esnafın ülkenin belkemiği olduğunu belirterek, “Esnafı güçlü olmayan, ticareti güçlü olmayan bir şehrin kalkınması, müreffeh olabilmesi mümkün değil” dedi.

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, sabah kahvaltısını esnafla yaptı.

İzmirli Çay Evinde gerçekleşen kahvaltıya MÜSİAD Çorum Şubesi Başkanı Mücahit Ahmed Köksal, Hitit Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erdoğan Çerikçi ve Çorum Derman Kültür ve Eğitim Derneği Mustafa Öztemiz’de katıldı.

‘HAYATIM STK’LARDA GÖREV ALMAKLA GEÇTİ’

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, hayatının sivil toplum kuruluşlarının içinde görev almakla geçtiğini belirterek, bir çok sivil toplum kuruluşu ile irtibatta olduğunu, şehri iyi tanıdığını söyledi.

‘ESNAF BİR ÜLKENİN BELKEMİĞİDİR’

Aday adaylığı sürecinde ilk ziyaret ettiği sivil toplum kuruluşunun ÇESOB olduğunu ifade eden Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Esnaf çocuğuyum bende. Esnaflar bir ülkenin, bir beldenin bel kemiğidir, olmazsa olmazımızdır. Esnafı güçlü olmayan, ticareti güçlü olmayan bir şehrin kalkınması, müreffeh olabilmesi mümkün değil. Bu iş bürokrasi ile olmaz. İşsizlik azalacaksa bu şehirde bu esnafla, tüccarla olacak. Esnafın bir kuruş daha fazla kazanabilmesi için Belediyenin bir şey yapması gerekiyor da yapmıyorsa bu Belediyenin vebalidir. Bize makul bir taleple gelirseniz, sizin on liranızı yirmi lira yapmazsak bu bizim vebalimizdir. Sizlerin çok üretmesi lazım” diye konuştu.

‘PROJE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR’

Konuşmasında projelerine de değinen Aşgın, bir ekibinin projelerle alakalı çalışmalarına devam ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Projelerin açıklanmasıyla ilgili 5 ile 19 Şubat bizim için önemli. 5 Şubat’ta aday kesin listeleri YSK’ya verilecek. 19 Şubat’ta AK Parti’nin seçim kampanyasının başlangıç tarihi. Bu aşamaya kadar projelerimizi ilan etmiyoruz. Ciddi bir ekimiz bu konuda çalışıyor.”

‘ARASTAYA YAKIŞIR BİRŞEY YAPACAĞIZ’

Arastadaki sorunları bildiğini, arastaya yakışır bir şey yapacaklarını da vurgulayan Aşgın, “Yapabileceğimiz ne varsa bize bildirin. İstişare ile iş yapanın yanılma payı düşüktür. Şehri hep birlikte yöneteceğiz. Adalet, ehliyet, liyakat, istişare bir yönetim ilkeleri olarak bunların olmazsa olmazı. Bilerek yanlış yapmayız. Yanlış yaparsak bizi uyarın. Birlik içerisinde bu şehri bulunduğu noktadan çok daha yukarılara getirmemiz lazım. Belediyemiz çok güzel işler yaptı. Bizim amacımız bir yukarıya daha taşımak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 11:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dodurga lı
Dodurga lı - 3 yıl Önce

Birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel hizmetler Çorum’u bekliyor

Halil
Halil - 3 yıl Önce

Esnaflıktan geldiği için

Ismail Demirci
Ismail Demirci - 3 yıl Önce

Haytim derken.. Kac yasindasiniz.. Birde hangi STK larda gecti hayatiniz..

SIRADAKİ HABER