‘Esnafın çığlığını duyun’

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, kahvehaneleri ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. 

‘Esnafın çığlığını duyun’

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, kahvehaneleri ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. 

Davulcular Kıraathanesinde davulcu-zurnacılarla da sohbet eden Tahtasız, sosyal devlet sorumluluğu ile pandemi sürecinde işyerini kapatmak zorunda kalan veya işyeri açık olsa dahi iş yapamayan, emekliliği, başka bir geliri olmayan esnafa en az asgari ücret tutarında aylık ödeme yapılmasını, kira desteğinin pandemi süreci sonuna kadar sağlanmasını, sosyal güvenlik primi, elektrik, su ve kredi gibi tüm ödemelerin süreç sonuna kadar faizsiz bir şekilde ertelenmesini, hayat tamamen normale döndükten sonra da esnafın ödeyebileceği bir şekilde yeniden yapılandırılmasını talep etti.

DAVULCU VE ZURNACILAR 13 AYDIR İŞSİZ
Partiden yapılan açıklamaya göre, CHP İl Başkanı Tahtasız'a yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi veren davulcu ve zurnacılar, koronavirüs salgını nedeniyle 13 aydır işsiz olduklarını, düğün-nişan etkinlikleri olmadığı için gelirlerinin kesildiğini, evlerine ekmek götüremez duruma geldiklerini anlatarak, devletin kendilerine gereken desteği sağlamasını istediklerini belirttiler.

OYUNLAR TEDBİRLİ BİR ŞEKİLDE SERBEST BIRAKILMALI
Kıraathane esnafı ise işyerlerinin uzun bir dönem kapalı kaldığını, normalleşme süreci ile birlikte yeniden açıldıklarını ancak oyunların yasak olmasından dolayı sadece çay satmakla giderlerini karşılayamadıklarını ifade ettiler. Devletin 3 aylık süre için verdiği aylık 1.000 TL desteğin ve kira desteğinin yetersiz olduğunu, desteklerin artırılmasını ve pandemi süreci sonuna kadar devam ettirilmesini istediklerini söylediler. Kıraathane esnafı, oyunlar yasak olduğu sürece işyerini açık bulundurmanın hiçbir anlamının olmadığını sözlerine ekleyerek gerekli tedbirler alınmak suretiyle oyunların serbest bırakılmasını istediler.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ise sorunları ilgili ve yetkili makamlara ileteceğini, takipçisi olacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 18:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
YAŞAR YILDIZ
YAŞAR YILDIZ - 10 ay Önce

Sen duymuşsun yeter bi yardımcı oluver.Devlet sanki bilmiyo ya sen şovuna devam

SIRADAKİ HABER