“Geç de olsa yanlışlıktan dönülmesi Çorum için sevindiricidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, eski Çorum Devlet Hastanesi’nin yeniden açılacak olmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

“Geç de olsa yanlışlıktan dönülmesi Çorum için sevindiricidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, eski Çorum Devlet Hastanesi’nin yeniden açılacak olmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Eski Çorum Devlet Hastanesi’nin yeniden açılmasına karar verilmesini ve bu doğrultuda Sağlık Bakanlığının talimatlandırılmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildiren CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, açıklamasında şunları söyledi;" Aynı duyarlılığı söz verilen ancak 18 yıldır bir türlü yerine getirilemeyen demiryolu, havaalanı, Güney çevre yolu, polis okulu, acemi birliği ve diğer temel yatırımlar için de bekliyoruz.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telekonferans sistemiyle yaptığı konuşmada; “Elhamdülillah krizi fırsata dönüştürdük" cümlesi AKP zihniyetinin bir özetidir. Vatandaşımızın krizini, işsizliğini, esnafın sıkıntısını bir fırsat olarak mı görüyorsunuz?  Sayın Başkan, sizin kriz dediğiniz 4276 yurttaşımızın ölümüne sebep olan küresel salgın. Fırsat dediğiniz şey insanların bu durum karşısındaki çaresizliğidir. Bir çok vatandaşımız işsiz, çaresiz, bundan siyasi rant sağlamak, bu durumu fırsat görmek nasıl bir zihniyettir? Bu zihniyeti kınıyorum.

AKP Belediye Meclis Üyesi olan Meryem Demir’in Erdoğan’a hitaben, “İnsan kendi ömründen vazgeçebilir ama bazen diyorum ki çocuklarımın ömründen alsın size versin demesi, siyasi çıkar uğruna bu kadar da olmaz dedirtti. Kula kulluk etmek, Allah’a şirk koşmak günahların en büyüğüdür. Eski Çorum Devlet Hastanesi’nin bakım-onarımdan geçirilerek ve güçlendirme yapılarak çok daha işlevsel hale getirilebilecekken, Ankara yolu üzerinde tarım arazisi içerisine, üstelik de deprem bölgesi bir alana yeni bir hastane inşa edilmesi zaten yanlıştı, bu hem ekonomik külfet getirdi, hem de halkın sağlık hizmetlerinden yararlanma imkanını zora soktu. 
Bizler yıllardır eski hastane binasının yeniden hizmete açılması gerektiğini savunduk ve bunun için mücadele ettik. Bir yanlışlıktan dönülmesini ve hastanenin tekrar hizmete açılacak olmasını memnuniyetle karşıladık. Eski hastane binasının tekrar açılması, CHP olarak bizim de öncelikli gündemimizdi. Esas olan binaların devasalığı değil, hizmetin devasalığıdır. Hizmet halkın kolaylıkla ulaşabileceği şekilde tabana yayılmalıdır.

Çorum’un temel sorunları olan ve Çorumluların yıllardır özlemle beklediği havaalanı, hızlı tren, acemi birliği, polis okulu gibi yatırımların da bir an önce hayata
geçirilmesini istiyoruz. CHP olarak bunun için gereken her türlü desteği vermeye hazırız. Bu tür yatırımların eksikliği kentin ilerlemesinin, gelişmesinin önünde bir set
olarak görüyoruz. Demiryolu, havaalanı yıllardır Çorum’un gündeminde olan bir konu. Çorum’da tarımsal üretimin, sanayinin planlı bir şekilde desteklenmesi gerekiyor. Katma değeri yüksek olan yatırımlara öncelik verilmelidir. Tarımsal üretimin ve sanayinin dış pazara rahat bir şekilde ulaşabilmesi için havaalanı, demiryolu olmazsa olmazımızdır. Yıllardır defalarca söz verilmesine rağmen bir türlü gerçekleştirilemeyen bu yatırımlar için de somut adımlar atılmasını bekliyoruz ve bunun için gereken her türlü desteği vereceğimizi ilan ediyoruz." (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 12:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
eski dost
eski dost - 4 ay Önce

şahsınıza alınmayın ama bende chp zihniyetini kınıyorum mehmet.böyle basma kalıp konuşmalarla birbirimizi kınayarak bir yere varamayız

SIRADAKİ HABER