‘Güzel memleketimizin dertlerine çare olmaya talibim’

‘Güzel memleketimizin dertlerine çare olmaya talibim’

FATİH AKBAŞ

Siyaset Bilimci Ali Osman Kıyak, düzenlediği basın toplantısında 24 Haziran’da yapılacak olan milletvekilli seçimleri öncesinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

AK Parti İl Binasında yaptığı basın açıklamasında konuşan Ali Osman Kıyak, “Bir Siyaset Bilimci olarak ifade etmek isterim ki siyaset, her şeyden önce bir yönetme sanatı veya bilimidir. Siyaset, hükümet ve devlet icraatlarını halkın yararına olacak biçimde etkileme, değiştirme veya yönlendirmek işidir. Siyaset, devlet yönetimini veya kontrolü ele geçirme ve elde tutma bilgisi veya sanatıdır. Siyasetin bu tanımları çerçevesinde biz de Çorum’da ve tüm ilçelerimizde bölge, ilçe farkı gözetmeksizin, herkese eşit mesafede, birlik ve beraberlik içinde herkesin hakkına, hukukuna saygılı ve topyekûn Çorum'un hakkını, hukukunu her zeminde ve en yüksek seviyede savunmak ve Çorumumuz’a, kıymetli hemşehrilerimize hizmet etmek üzere göreve talibiz” dedi.

Şimdiye kadar hep memleketi için çalıştığını kaydeden Kıyak, “Burada hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. İsra Suresi 13. Ayetinde Yüce Rabbimiz, “İnsanın kaderi kendi çabasına bağlıdır” buyurur. Bu bağlamda kader, gayrete aşıktır. Çorumumuz için, 13 ilçemiz için büyük bir aşkla, gayretle, tevekkülle çalışacağız. Bizim için, Çorum ne ise, Sungurlu, Alaca, Boğazkale, Uğurludağ’da o, olacak. Ortaköy, Mecitözü, Laçin, Kargı, Osmancık, Dodurga, Oğuzlar, İskilip, Bayat’ın da hakkı, hakkaniyeti mutlaka gözetilecek, halkımızın ve teşkilatlarımızın her daim yanında olacağız. Çorumumuzla, sizlerle birlik ve beraberlik içinde İl, İlçe Teşkilatıyla, İl Genel Meclisiyle, Belediye Meclisiyle, esnafıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, muhtarlarıyla, oda başkanlarıyla ve tüm halkımızla birlik ve beraberlik içinde çalışacağız” şeklinde kaydetti.

TBMM’de edindiği 19 yıllık tecrübe ve birikimini Türkiye ve Çorum'u daha iyi bir geleceğe taşımak için kullanacağını kaydeden Kıyak, “Bunu yaparken de bütün kesimlerle işbirliği ve güç birliği içinde olacağız. Diyaloğa, hoşgörüye açık, uzlaşmacı ve birleştirici, değişen ve gelişen dünya şartlarını aklın ve bilimin ışığında yorumlayarak, olayların akışını izleyen değil, olaylara yön veren, bir vizyon ve misyonu takip edeceğiz. Dünya liderlerinin kıskanarak acaba ne söyleyecek diye ağzına baktığı, basireti, cesareti ve üstün liderliği ile Türkiye’nin, bütün mazlumların ve İslam Alemi’nin yılmaz savunucusu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğin deve başkanlığında, kutlu yürüyüşümüzde emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Türkiye yapılan Anayasa değişikliği ile artık çok başlılığa son verecek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde güven ve istikrar içinde yoluna devam edecektir. Çorum olarak biz üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

Marka Hitit Üniversitesiyle, sanayisiyle, tarım ve hayvancılığı ile spora yaptığı katkıları ile yeşil alanları ve sosyal tesisleri ile büyük bir kent olan Çorum’un havaalanı ile hızlı treni ile savunma sanayiine vereceği katkı ile daha da büyük bir kent olması için beraber, el birliği ile çalışacağız. Güzel memleketimizin güzel insanlarının dertlerine sorunlarına çare olmaya talibiz. Daha aydınlık, daha güçlü, daha büyük bir Türkiye ve Çorum için, çocuklarımız için, gençlerimiz için, geleceğimiz için durmak yok, yola devam diyoruz. Bu kutlu yürüyüşte bize görev tevdi edilirse bütün gücümüzle bıkmadan, usanmadan, yılmadan çalışacağız. Sizlere üç şeyin sözünü veriyorum: Kapım sonuna kadar açık olacak. Telefonum her zaman açık olacak. Hepsinden önemlisi yüreğim sonuna kadar açık olacak” ifadelerini kullandı.

Kıyak, sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “Biz, AK Parti olarak, şimdiye kadar olduğu gibi, milletimizin, Çorumumuz’un emrinde ve hizmetinde olacağız. Bugün güzel memleketimiz Çorum'a olan vefa borcumuzu ödemek üzere hizmete talip oluyoruz.

Büyük Çorum diyoruz. Bu değerlendirmeler ışığında ve siz kıymetli yol arkadaşlarımızın destekleri ile Çorum Milletvekilliğine ve milletin hizmetkarlığına aday olduğumuzu ilan ediyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Eyüp Aslan ise yaptığı konuşmada Çorum’da yaklaşık 100 bin üyeleri olduğunu ifade ederek, “Bugün itibariyle hangi okulda hangi sandıkta  kim görev yapacak yüzde 90 tamam. Geri kalanda hafta sonu tamamlanacak ve seçimlere tam olarak hazır hale geleceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 18:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail Uçar
İsmail Uçar - 4 yıl Önce

Yıllardır siyasetin içindeymişsin zaten, o güç varmış sende, yıllardır çorum için ne yaptın? Başkalarının gölgesindekilere çorumlu oy vermez. Erdoğana can feda ama artık dışarıdan adam istemiyoruz. Çok çektik.

Ahmet Taşçıoglu
Ahmet Taşçıoglu - 4 yıl Önce

Güzel ÇORUMUZA BÖYLE BİR VEKİL YAKI ŞIR.HER ZAMAN ÇORUMLUNUN YANINDA OLAN BİR BROKRAT . HAYIRLI OLSUN

SIRADAKİ HABER