HESAP ORTADA

Eğri oturalım doğru konuşalım, Çorum’da mevcut sonuç, 7 Haziran seçimlerinin de altında.

HESAP ORTADA

HABER-YORUM/EROL TAŞKAN

“Partimiz Türkiye ortalamasının üzerindedir” açıklaması yanlış bir açıklama olmamakla birlikte, başarıdan pay kapıp başarısızlık sorumluluğundan kaçmak gibi de yorumlanabilir.

Bu durum karşısında yapılacak en samimi açıklama, "Partimiz Çorum'da arzu ettiğimizin altında bir oy aldı, bunun sebep ve sonuçlarını titizlikle tahlil edip, varsa yanlışlarımız onları da düzelterek, yerel seçimlere daha güçlü gitmektir. Çorumlu'nun verdiği mesajı itina ve dikkatle okuyoruz." olmalıdır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın hiç gocunmadan “Mesajı aldık” dediği yerde, teşkilatların bundan imtina etmesi yanlış olur. Korkmayın, bunu söylemek, kamuoyuyla paylaşmak sizi küçültmez, başarıyı gölgelemez. Bunu yapmamak, en iyisi varken azıyla kifayet etmek, küçük olsun benim olsun demek anlamı taşır.

Evet AK Parti’nin Çorum’da Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu zinhar doğrudur ve sıralamadaki yeri de Cumhurbaşkanlığı’nda 31. sırada, Milletvekilliği seçimlerinde ise iki sıra yukarı çıkarak 29. sıralamada yer almıştır. Çorum’da AK Parti’ye oy verenler, 3 milletvekili çıkarmanın haklı gururunu yaşıyor.

AK Parti teşkilatları ve oy veren herkes, 24 Haziran gecesini haklı bir zafer olarak kutladı ve bu zafer sevinci de herkesin anasının ak sütü kadar helaldi.

Ancak şimdi hesap zamanı, herkes takkesini önüne koyup, milletin canını dişine taktığı bu vakitte, varlık yokluk mücadelesi olarak iman ettiği şu zamanda muhasebesini yapacak. Hatır için çiğ tavuk yenir ama kimsenin hatırı için memleketin geleceğine dönük ihmallere duyarsız kalınamaz.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 13:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Kimse hesap vermez
Hatta yağ gibi üste çıkar

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Evet hesap verecek kişiler sağa sola bakınıp durmasınlar. Bekliyoruz...

Selim Tüfeker
Selim Tüfeker - 3 yıl Önce

Sonuç olarak her seçim birinci olan bir partinin başarısızlığından konuşmak çok yersiz.

Ferhat
Ferhat - 3 yıl Önce

Başarılı olan Reis mi, parti mi ?

Keklik
Keklik - 3 yıl Önce

Çorum'da her seçimde kimin ne kadar vekil gideceği aşağı yukarı bellidir ne olur sanki iktidara bir eksik gondersek şu komşumuz Yozgat'ın aldığını bizde alalım. Bekir Bozdağ in açıklamalarına
bakalım havaalanı,şehir hastanesi hızlı tren,. Üçüncü OSB .üniversitenin corumda olmayan bölümleri bu yatırımların uzun vadede Çorum'a zararlarını ileride göreceğiz . Sorun yok maç başlamadan sonuç 3-1

Gurbetci
Gurbetci - 3 yıl Önce

Birlik olup havaalanı ve hızlı trenin hesabını göremedik.Yakinda da yozgata bağlanır sorun çözülür.

İmam ali
İmam ali - 3 yıl Önce

MHP ile ittifak olmasaydı bende mecburen AKP'ye oy verecektim. Ama sayın cumhurbaşkanımıza ayrı partiye ayrı olunca, cumhurbaşkanlığında Reis e partide MHP'ye verdim. Birinci sebebi sözleşmeli personelin çektiği sıkıntıyı AKP'nin görmemesi. İkinci sebebi devlet Bahçeli'nin dik durmasına teşekkür idi. Hâlâ sözleşmeli personele bakilmiyor. Ve hakları zayi ediliyor. Allah'a havale ediyorum

Baskan
Baskan - 3 yıl Önce

Tabi oy dusuk olur.parti musahidi diye gonderdiginiz cahil kadinlar okullarda aksama kadar cay ve sigara ictiler.kimse gelip oy kullanmayan var mi bulalim getirelim demedi.o kadar yasli insan var titreye titreye oy kullanmaya geldiler seyyar sandik diye bir sey vardi kimse o yasli insanlarin istekleriyle ilgilenmemis.ninelerimiz otura kalka oy kullanmaya gelmis.gelenler de oy kullanmayi bilmiyor.ak parti merkezde hic calismamis.15-20 arabayla bagira bagira gunlerce caddelerde dolasmak hizmet degildir.hizmet o yaslilarisandiga tasimaktir.gerekirse araba tutup.sandalye alip goturmektir.sandik baslarinda yanlis atilan oylara itiraz edeceginize o zarflara neden bos oylar girdi onu engelleseydiniz.bu kafayla bu is zor.


SIRADAKİ HABER