‘Hiç kimsenin yolunu bugünden kapamayın’

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Salih Osman Fındık, gönderdiği mesajlarda, Belediye Başkanlığı için Mehmet Karadağ'ın isminin yazılmasını rica etti.

‘Hiç kimsenin yolunu bugünden kapamayın’

HABER-YORUM / EROL TAŞKAN

Vatandaşa gelen SMS anketi, teşkilat yöneticilerini harekete geçirdi. AK Parti İl Başkan Yardımcısı Salih Osman Fındık, gönderdiği mesajlarda, Belediye Başkanlığı için Mehmet Karadağ'ın isminin yazılmasını rica etti.

"Yerel seçimler ile ilgili yapılan anketlerde Çorum Belediye Başkanlığı için Mehmet Karadağ'a destek vermenizi rica ederim" denilen mesajla birlikte, uzun süredir Mehmet Karadağ'ın Belediye Başkanı olma isteği kulislerde ifade edilirken, İl Başkan Yardımcısı'nın mesajı aracılığı ile de olsa ilk kez yazılı bir şekle dönüştü.

Öncesinden de Milletvekilliği ve Belediye Başkan Aday Adaylığı bulunan Mehmet Karadağ'ın, Belediye Başkanlığı için hazırlık yaptığı, hatta bazı ortamlarda belediyeye yönelik taleplere, "Ben gelince (Başkan olunca) bakarız" şeklinde cevaplar verdiği de kulislerde sıkça konuşulan konuların başında geliyor.

AK Parti Genel Merkezi yerel seçimler için ciddi hazırlıklar yaparken, Çorum'daki bu erken çıkış, Belediye Başkanı Aday Adayı olmayı düşünen isimleri baskı altına almak olarak yorumlanabilir.

Elbette Mehmet Karadağ'ın da Çorum'da Belediye Başkan Aday Adayı olmak gibi bir hakkı var, ancak bu çalışmaları yürütecek bir teşkilatın başkanı olarak, Çorum'daki bu heyecanı söndürmek yerine, daha çok aday adayının çıkararak, AK Parti'nin Çorum'da daha güçlü bir yapıyla yerel seçimlere hazırlanmasını sağlaması beklenir.

İl Başkan Yardımcısı'nın bu mesajı, gönlünden geçeni ifade etmek olarak da kabul edilebilir ancak şu da çok iyi bilinir ki, hiç bir başkan yardımcısı, başkanının cevazı olmadan siyaseten başkanının isminin tartışılmasına sebep olamaz.

Teşkilatlar bir noktada hakem gibidir, kararını en son bildirmesi gerekirken, kapıyı aylar öncesinden kapatıp, Çorum'u alternatifsiz bırakma girişiminde bulunmamalıdır.

Öte yandan bırakın vatandaşı kendi kararını kendisi versin, olur da vatandaş çoğunlukla bir isim üzerinde birleşirse, siz de partinizin menfaatini gözeterek ince hesaplar yerine milletin çoğunlukla isteyeceği ismin üzerine yoğunlaşın. O isim Karadağ olarak çıkarsa zaten sorun yok. Önce başkanınız aday adaylığını resmi olarak açıklasın, sonrasında teşkilat olarak tüm desteğinizi verirsiniz. Ama olur da başka isim olursa buna da üzülmeyin. Sizin için asıl olan Çorum’da seçim kazanmak olsun.

Çorum’u geleceğe taşıyacak yegane anlayış, “Ben kazanayım” anlayışı değil, “Çorum kazansın” anlayışıdır.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 12:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

Karadağın Çorumda hiçbir kabulü yok. Bu adamda ne vizyon nede ufuk var. İnsanları birbirine düşürmek en önemli marifeti

Çorum sevdalısı
Çorum sevdalısı - 3 yıl Önce

Seçimlerde reise oy verdim milletvekilinde vermediğim için çok huzurluyum. İl yönetimi hizmet değil kendi hırslarının ve menfaat lerinin peşinden koşan kişiler. Sanırım belediye seçimlerinde de oy vermeyecem. Sizde vermeyin huzurlu olun

DAĞDELEN
DAĞDELEN - 3 yıl Önce

Erol bey rahat olun bu millet bu amasyalıyı 2006 belediye kasa operasyonundan beri iyi tanıyor son il başkanlığında da daha iyi tanıdı çorumda her zaman ikilik çıkartarak çorumda birlikteliğimize ve kardeşliğimize zara vermiştir.

ÜMİT
ÜMİT - 3 yıl Önce

Çorum Çorumlularındır öylede kalacaktır Çorumun başına bir zamanlar akif gülle mi neydi belaydı şimdide bu ne bu Amasyalılardan çektiğimiz zaten bu zatta o koltuğu dolduramaz

Gerçek
Gerçek - 3 yıl Önce

Erol Bey yazınız hakikaten anlamlı zaten halk biliyor bu şahsı ....

heyyt_19
heyyt_19 - 3 yıl Önce

Biz ne dersek diyelim, ne yazarsak yazalım, kimi istersek isteyelim layık olduğumuz şekilde layık olduğumuz bir belediye başkanı tarafından yönetileceğiz. biz hırslarımız ve menfaatlerimiz karşısında öyle eğildik, öyle eğildik ki doğru bir belediye başkanı tarafından yönetilmeyi hak etmiyoruz.

İsmi sizde mahfuz
İsmi sizde mahfuz - 3 yıl Önce

Güzel bir yazı Erol beyi kutlarım, tarafsız olmak önemli.eger adaysa il başkanlığını bırakmalı.

hesap
hesap - 3 yıl Önce

Erol bey yazınızın noktasından virgülüne kadar hepsine katılıyorum. Yüreğinize sağlık. Bu şehrin geleceğine ipotek koyanlar (kendi menfaatleri için) halkın da hakk'ın da bir hesabının olduğunu anlayacaklar....


SIRADAKİ HABER