İlk müracaat Kavuncu’dan

Gençlerimiz başta olmak üzere çocuklar ve büyükleri sarmalayan çağdaş bağımlılık için ortaya konan mücadeleye TBMM de katıldı.

İlk müracaat Kavuncu’dan

Gençlerimiz başta olmak üzere çocuklar ve büyükleri sarmalayan çağdaş bağımlılık için ortaya konan mücadeleye TBMM de katıldı. Dijital Bağımlılık olarak adlandırılan yeni tehlike için harekete geçen mecliste bu konuda araştırma yapmak üzere komisyon kuruldu. TBMM’nin eğitimci vekillerinden AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, bu önemli konuda görev almak için üyelik talebiyle müracaatta bulundu. 


Tüm partilerin oy birliği ile kurulmasına karar verilen komisyonun tam ismi, Bilişim Teknolojileri Bağımlılığını İnceleme ve Olası Zararlarının Bertaraf Edilmesi Meclis Araştırma Komisyonu olarak adlandırıldı. 


Öğretmenlik, yöneticilik ve STK görevleri içerisinde, toplumu tehdit eden bağımlılık konularıyla ilgili çalışmaları bulunan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, “İnsanlık tarihi kadar eski olan bağımlılık konusu, çağın her döneminde farklı argümanlara bürünür ve toplumları esaret altına alarak, geleceklerini karartır. Bugün sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığına, gelişmiş teknolojilerle birlikte hayatımıza sirayet eden dijital bağımlılık eklenmiştir. Bu konuda TBMM çatısı altında gerçekleştirilecek tüm çalışmalarda, öncelikle bir baba sorumluluğu, öğretmen sorumluluğu ve milletvekili sorumluluğu ile yer almayı görev sayıyorum. İnşallah yapılacak çalışmalarla, özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumun tümünü etkisi altına alan dijital bağımlılıkla mücadele edeceğiz.” dedi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 20:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
sayın vekilimiz
sayın vekilimiz - 3 yıl Önce

sayın vekilimiz hep şov peşinde bi kere de somut bir iş yapın memleket için plakayı hemen alıveriyor ama işe gelince yok

İskilipli
İskilipli - 3 yıl Önce

Tosya İskilip Çorum yolundan bahsedin vekilim.
Olmuyor. İskilip eriyor. Yol kurtuluş.
Bu yol Çorumuda hareketlendirir.
Yol açılsın insanlar ilceye dönüşe çabalar d100 çook hareketli bir yol.
Hareket artarsa bereket artar bu arada ümicersite binası cürümesin. Duyun sesimizi

Yunus kara
Yunus kara - 3 yıl Önce

Teşekkürler gençlik ve eğitim geleceğimiz dir slm

SIRADAKİ HABER