Kılıçdaroğlu'ndan burs verdiği yetim kardeşlere ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum'un Güney köyünde yaşayan, iki yıldır burs verdiği imam hatip öğrencisi yetim kardeşleri ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu'ndan burs verdiği yetim kardeşlere ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluÇorum'un Güney köyünde yaşayan, iki yıldır burs verdiği imam hatip öğrencisi yetim kardeşleri ziyaret etti.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri çalışmaları kapsamında Çorum'da mesleki, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve iş adamlarıyla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, toplantının ardından merkeze bağlı Güney köyünde yaşayan Özge ve Osman Biçer kardeşler ile anneleri Emine Biçer'i evlerinde ziyaret etti. 

Basına kapalı gerçekleştirilen ziyarette Kılıçdaroğlu, iki yıldır burs desteği sağladığı öğrenilen Osman ve Özge Biçer kardeşler, anneleri Emine Biçer ile sohbet etti. Haber verilmesi üzerine eve gelen köyün imamı Ubeydullah Bozduman da Kılıçdaroğlu ile sohbet etti.

Aileye baklava götüren Kılıçdaroğlu, yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından kara yoluyla Amasya'ya hareket etti.

Kılıçdaroğlu'na CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, İl Başkanı Eray Tüfekçi ve bazı partililer de eşlik etti.

- Yetim kardeşlerden Kılıçdaroğlu'na teşekkür

Geçen yıl babalarını kaybeden Özge ve Osman Biçer kardeşler, gazetecilere, Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyan 4. sınıf öğrencisi Özge Biçer, ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek "Sayın Başkanımızla iki yıl önce köyümüzden bir şehit vermiştik, onun taziyesine geldiğimizde tanışmıştık. Bugün de ziyaretimize geldi. Beraber sohbet ettik. Sağ olsun bizimle ilgileniyor. Burs desteği sağlıyor bize. Lise son sınıftayım. Hedefim ilahiyat fakültesine gitmek." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun geçen yıl dizüstü bilgisayar gönderdiği lise 1. sınıf öğrencisi Osman Biçer de bilgisayarı halen kullandığını ifade ederek "Ziyaretten dolayı çok sevindim. Telefonla arasa bile mutlu olurdum. Verdiği bilgisayarı hala kullanıyorum. İnşallah derslerime çalışıp, makine mühendisliğine gideceğim." dedi. AA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu
çorumlu - 4 yıl Önce

sayın kılıçdaroğlu nu tebrik ederim en azından bilgisayar göndermiş makarna ile kömür ile idare et dememiş; aynı fikir zihniyet de olmasam da güzel davranış seçime çeyrek kala emekliye ikramiye vermekten daha iyi bir davranış emekli vatandaşlar belki alınacak ama 50 şeker fabrikası satıp bir yıllık ikramiye ödemek ; bir çifci aile reisinin tarlasını zarar ediyor diye satıp; evinde masa üstü bilgisayar varken laptop alıyım veya reno 12 taksisi varken bir tık üsttü toros yapıyım demek gibi bir şey iyi de kardeşim hiç kimse düşünmüyor mu geleceğimizi 2009-2013 yıllın daki ekonomi nere şimdiki nere öz eleştiri kimse hükümeti veya partiyi karalıyor olarak görmesin;ama artık olmuyor vekil seçimi bile yanlış halkın gerçekten nabzı tutulmamış,

fikri
fikri - 4 yıl Önce

hani yaptiklarinla ovunme diyorsun baskalarina hastanelerle yollarla tuneller vesair senin bu yaptigin ne simdi chp nin bu maskesinin altinda nelerin gizlioldugunu cok iyi biliyo halkimiz

SIRADAKİ HABER