‘MHP’nin sözü senettir’

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, TBMM bütçe görüşmeleri ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.  

‘MHP’nin sözü senettir’

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, TBMM bütçe görüşmeleri ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.  
12 gün sürecek görüşmelerde çiftçinin, esnafın, işçinin, memurun, sanayicinin alın teriyle yarattığı kaynağın, bütçe kanunu olarak hayata geçirileceğini belirten MHP İl Başkanı Kaynar, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak aradığımız dirliktir, düzendir, güvendir, adalettir, refahtır, sağlıktır, eğitimdir, iştir aştır.

Atanamayan öğrenmelerimizin, gıda ve ziraat mühendislerimizin, veterinerlerimizin ve sağlıkçılarımızın haklarını bu bütçede arayacağız. Eğitim meselemizi görüşeceğiz. Asgari ücretlinin, emeklinin, işçinin, memurun geçim sıkıntısını gündeme taşıyacağız. Zor günlerden geçen esnafımızın sesi olacağız, çiftçimizin emeğinin, alın terinin hesabını soracağız. Bunları yaparken yönümüzü Türk milletinden başka bir yere döndürmeyeceğiz. Öteki beriki demeyeceğiz. Sizin mahalle, bizim mahalle yarışına girmeyeceğiz çünkü bizim başka bir ajandamız ve gündemimiz yoktur.


Milliyetçi Hareket Partisinin beka hassasiyetini iyi anlamak gerekir. Başta devleti yönetenler olmak üzere, bütün siyasetçiler, bilim insanları, medya, sanatçılar, iş adamları, hasılı, bütün millet olarak hepimiz aklımızı başımıza devşirmek durumundayız. İyi bir devlet yönetiminin temel esasları bellidir. Hukuk ve adalet, emanet, ehliyet, meşveret ve maslahat, şahsi menfaatini değil, kamu yararını gözetmek anlamında maslahat.


Siyaset, her şeyden evvel, çözüm üretme, toplumun taleplerine karşılık verme ve kendi programını gerçekleştirme faaliyetidir. Siyaseti ve muhalefeti sadece iktidar karşıtlığına hatta iktidar düşmanlığına indirgersek, dahası bununla yetinirsek muhalefeti siyaset kısırlığına ve bir çıkmaz sokağa sürüklediğimiz gibi, aklınızı, fikrinizi, dilinizi, uğraşınızı iktidarın markajına mahkûm edersiniz. İktidara nasıl ki ülkeyi iyi yönetme sorumluluğu yüklenmişse muhalefet de siyasetin en önemli unsurudur; yapıcı eleştirileriyle, aynı zamanda, erken uyarı merkezidir. Ne iktidar bir iktidar kibriyle davranıp uzlaşmaz bir tutum içinde olmalı ne de muhalefet bir muhalefet kompleksinin dar kalıpları içinde sıkışıp kalmalıdır.
 

‘SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN SEFERBERİZ’
Biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz, "Önce ülkem ve milletim." ülküsüyle siyasi rotamız istikametinde tavır ve tutum almaktayız. Hadiseler karşısında tribünde oturup "Çarşı, her şeye karşı." anlayışında değiliz. Milletimizin istek ve beklentileri istikametinde kafa yoruyoruz, politika üretiyoruz, tutum alıyoruz çünkü biz Türkiye Cumhuriyeti'ni, Türk milletini bir adanmışlıkla karşılıksız seviyoruz.


Taahhütlerimizin ve kanun tekliflerimizin arkasındayız. Milliyetçi Hareket Partisi bu anlayışla siyaset yaparken aynı zamanda milletimizin derdiyle, dilekleriyle, talepleriyle ve beklentileriyle hemhâl olmakta, bütün sosyal kesimlerin, işçi, memur, emekli, çiftçi, esnaf, iş dünyası, kadınlarımız, çocuklarımız ve gençlerimizin sorunlarının çözümü için seferber olmuş durumdayız.


Milliyetçi Hareket Partisinin sözü sözdür, sözü senettir. Seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizin ve kanun tekliflerimizin arkasındayız, takipçisiyiz. EYT, ek gösterge, şartlı ceza indirimi ve diğer konularda, her meselenin sahibi, takipçisi ve arkasındayız.


Cumhur ittifakını baltalamak, Milliyetçi Hareket Partisini akılları sıra kendi sorumsuz, popülist, istismar kulvarlarına sıkıştırmak ve aleyhimize yanlış propagandalar yapmak beyhude provokatif gayretlerdir. Bu ayak oyunları Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemini ve Cumhur İttifakı'nı baltalamaya yönelik boş heveslerdir. 


50'nci yılımızı idrak ettiğimiz bugünlerde gururla söyleyebiliriz ki Milliyetçi Hareket Partisi her zaman krizleri gideren, sorunları çözen ve çözüm üreten bir parti olmuştur.” şeklinde açıklama yaptı.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 2 yıl Önce

eyt emklilikte yaşa takılanlar gibimi onuda söz verdiniz sizden birşey olmaz apo yu asıyordunuz ne oldu ip mi bulamadınız

Hsbsb
Hsbsb - 2 yıl Önce

Sözü senetir mi ? Adamı adam mı ki onu öğrenelim ilk önce 100 tane köpek sürüsü 20 kişinin üstüne yürümek budur sizin adamliginiz budur sizin davaniz yenilgiye gelemiosunuz

#EYT
#EYT - 2 yıl Önce

#eyt ye Çözüm Yoksa Oyda Yok

SIRADAKİ HABER