‘Milyonlarca memur CHP iktidarını bekliyor’

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, “Milyonlarca memur 3600 Ek Gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını bekliyor." dedi.

‘Milyonlarca memur  CHP iktidarını bekliyor’

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, “Milyonlarca memur 3600 Ek Gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını bekliyor." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi, memurlara 3600 Ek Göstergenin bir an önce verilmesi için ülke genelinde eş zamanlı olarak basın açıklaması yaptı.

Çorum'da Kadeş Barış Meydanı'nda kitlesel basın açıklaması yapılırken, açıklamanın ardından 3600 Ek Gösterge hakkının verilmesi içerikli bildiri dağıtıldı.

Basın açıklamasına; CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Ali Ekber Beyaz, Tüm Bel-Sen Çorum Şube Başkanı Nevzat Veldet, SES Çorum Şube Başkanı Didem Azapçı, Eğitim-Sen yöneticileri Sema Yılmaz, Nurcan Hasırcı Doğan, CHP İl-İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, Gençlik ve Kadın Kolları yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, 3600 Ek Gösterge için milyonlarca memurun CHP iktidarını beklediğini söyledi.

Tahtasız, "İktidar, lüks uçaklara, milyonlarca liralık makam araçlarına, yazlık ve kışlık saraylara, her türlü israfa ve şatafata harcayacak kaynağı bulurken, 3600 Ek Gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuz için mi kaynağı bulamıyor?" diye sordu.

Tahtasız, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

‘3600 EK GÖSTERGE MEMURUN HAKKIDIR’

Bugün Türkiye'nin her yerinde, iktidar tarafından 24 Haziran seçimleri öncesinde söz verilen ancak bugüne kadar hiçbir bir adım atılmayan bir vaadi, bir sözü, gerçekleştirilmeyen bir müjdeyi dile getirmek için toplandık. Bugün ülkenin her yerinde 3600 Ek Gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurumuzun sesi olmak için buradayız.

Türkiye'de milyonlarca kamu çalışanı Devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor.

Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 Ek Gösterge talebinde bulunuyor.

Ne yazık ki, AKP iktidarı seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ediyor.

‘MEMUR, 39 AYDIR OYALANIYOR’

24 Haziran Seçimleri öncesi AKP Genel Başkanı ne demişti: "Bir müjdemiz var; polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik Ek Göstergelerini 3600'e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakârca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığını alabilmelerini temin ediyoruz."

Peki, ne oldu? AKP'nin Seçim Beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 Ek Gösterge ile ilgili genel seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı.

Milyonlarca memur artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi.

Hemen her kesimde olduğu gibi 3600 Ek Gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldı.

‘5'Lİ ÇETEYE VAR, MEMURA YOK’

3600 Ek Gösterge, çalıştıkça yoksullaşan, emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan milyonlarca memurumuz için hayati önem taşıyor.

Memurlar geçinemiyor, iktidara defalarca bu sorunun çözümü için yaptığımız çağrılar, iktidar tarafından hep kulak ardı edildi. AKP Genel Başkanı her defasında "dünya 5'ten büyüktür" derken, 5'li çeteye bugüne kadar 131 kez vergi indirimi yaptı.

Yıllardır 3600 Ek Gösterge hakkını bekleyen memurlarımız için soruyoruz, 5'li çete milyonlarca memurumuzdan daha mı büyüktür?

İktidar, lüks uçaklara, milyonlarca liralık makam araçlarına, yazlık ve kışlık saraylara, her türlü israfa ve şatafata harcayacak kaynağı bulurken, 3600 Ek Gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuz için mi kaynağı bulamıyor?

Kendi döneminde Londra'daki bir avuç tefeciye 191 milyar dolar faiz ödeyen iktidar, 3600 Ek Gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor?

Bu yılın sadece ilk 8 ayında, ballı müteahhitlere 20 milyar TL'ye yakın garanti ödemesi yapan iktidar, 3600 Ek Gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor?

Biliyoruz ki, ülkemizin kaynakları memurlarımızın 3600 Ek Gösterge hakkının karşılanması için fazlasıyla yeterli. Bu kaynakların halka aktarılmaması ise bilinçli bir tercihtir. Bu ülkenin namuslu, dürüst, ahlâklı memurları, çalışmaları karşılığında hakkı olanı istiyorken, iktidar yine bir sonraki seçimde 3600 Ek Göstergeyi müjde diye duyuracak.

Yıllardır halkın kaynaklarını yandaşlara ve tefecilere dağıtırken, milyonlarca memurun insanca yaşam hakkı hiçe sayılıyor.

‘MEMUR İKTİDARIN SAMİMİYETİNE GÜVENMİYOR, CHP İKTİDARINI BEKLİYOR’

Son olarak 3600 Ek Gösterge hakkını bekleyen memurlarımıza bir söz de Çalışma Bakanlığı tarafından verildi. Bu yıl gerekli çalışmaların yapılacağı ve 3600 Ek Gösterge konusunun çözüleceği söylendi.

Her zaman olduğu gibi yine 3600 Ek Gösterge hakkı, milyonlarca memura verilen bir vaat olarak kaldı.

Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor.

Her yıl 3600 Ek Gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor. Milyonlarca memur 3600 Ek Gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını bekliyor.

‘UMUT TACİRLİĞİNE SON VERECEĞİZ’

İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; öğretmenlerimizin, tüm sağlık çalışanlarımızın, polislerimizin, din görevlilerimizin, infaz koruma memurlarımızın 3600 Ek Gösterge tüm kamu çalışanlarımızın hakkıdır. Hükümetin kamu çalışanları içerisindeki meslek ya da ünvan ayrımı yapmasını kabul etmiyoruz. 3600 Ek Gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz.

İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz."

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ve parti yöneticileri, basın açıklamasının ardından Kadeş Barış Meydanı'nda açılan sergiyi gezerek 3600 Ek Gösterge ile ilgili bildir dağıttı. Bildiri dağıtımı daha sonra Gazi Caddesi üzerinde ve parti binası önünde devam etti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eğitimci
Eğitimci - 2 ay Önce

Bu adam essahtan tahtasız.Sen daha güccüksün aklın ermeyebilir ama ben chp döneminde de memurdum. Ve öğretmenler limon simit satardı. Şimdi iphone 14 telefon alamayınca dünyanın sonu geldi sanıyorlar başta tahtasız efendi olmak üzere

SIRADAKİ HABER