‘MÜSİAD çalışmalarıyla Çorum’a değer katmalı’

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Kemal Kurt, İl Başkanı Faruk Cıdık ve yönetim kurulu üyeleri, MÜSİAD Başkanı Orhan Coşkun’u ziyaret etti.

‘MÜSİAD çalışmalarıyla Çorum’a değer katmalı’

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Kemal Kurt, İl Başkanı Faruk Cıdık ve yönetim kurulu üyeleri, MÜSİAD Başkanı Orhan Coşkun’u ziyaret etti.
Partiden yapılan açıklamaya göre, Coşkun’a yeni görevinde başarılar dileyen Saadet Partisi Çorum Belediye Başkanı Kemal Kurt, MÜSİAD'ın çalışmalarının Çorum'a değer katmasını temenni ederek, “MÜSİAD, şehrimizde en etkin sivil toplum örgütlerinden biri. Çalışmalarının Çorum’umuza katma değer sağlayacağını biliyoruz, öyle umut ediyoruz." dedi.


Sivil toplum örgütleri ile siyasi partilerin eşit mesafelerde olduğunu ifade eden Kurt, “Bizler seçildiğimiz takdirde şehrimiz için ne yapabiliriz, onu konuşmak istiyoruz. Varsa tavsiyeleri iş adamlarımızdan dinlemek istiyoruz. Çorum Organize Sanayi’ye yapılan yatırımlar katma değer sağlayan yatırımlar ama istediğimiz oranda katma değer sağlayan yatırımlar değil. Bu konuda da MÜSİAD'ın desteğini alacağımızı umut ediyorum. Türkiye'ye katma değer sağlayan, işsizliği büyük oranda önleyen büyük yatırımları Çorum’umuza çekme konusunda bize yardım edeceklerini düşünüyorum. Yine üniversite-sanayi işbirliğini yakalayacak bir yapıyı kurmamız lazım. Burada da MÜSİAD'ın etkin bir rol oynaması gerektiğine inanıyorum. Kendilerine de Çorum'un sorunları hakkında bizleri aydınlattıkları için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


MÜSİAD’ın, kurumsal kimliği gereği, kamu kurum ve kuruluşları ile geçmişten bugüne kadar her daim işbirliği içerisinde olduğunu, bundan sonra da işbirliği içerisinde olmaya özen göstereceklerini belirten Başkan Orhan Coşkun, “Saadet Partisi ülkemizin demokrasi yarışında bir mozaiktir. Kendilerini yakinen tanıyoruz. Bizler iş adamları olarak şehrimizin gelişmesinde, kalkınmasında ve daha güzel yerlere gelmesinde her zaman kurumların ve STK'ların rolünün büyük önem arz ettiğini biliyoruz. Kurumsal olarak her zaman işbirliği içerisinde olduğumuzu sayın başkanıma arz etmek isterim. 31 Mart yerel seçimleri şehrimize, memleketimize hayırlı olmasını cenabı Allah'tan temenni ediyoruz." dedi. (Haber Merkezi)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER