‘Oy oranını en çok yükselten partiyiz’

MHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

‘Oy oranını en çok yükselten partiyiz’

MHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Bir önceki yerel seçim sonuçlarına göre, oylarını % 5 artırarak Çorum’da oy oranını en çok yükselten parti olduklarını belirten Kenan Şahin, “Halkımızın göstermiş olduğu teveccühe layık olmak için bundan sonra memleketimiz ve milletimiz için daha çok çalışacağız, seçim döneminde verilen vaatlerin gerçekleşmesi için elimizden gelen desteği vereceğiz ve takipçisi olacağız.”

Şahin, değerlendirmesinde şunları dile getirdi:

“Öncelikle demokratik bir ortamda, olaysız geçen saygı ve sevgi çerçevesinde yürütülen bir seçim atmosferi yaşadık. Bundan dolayı da tüm adaylarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. 31 Mart Yerel Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize ve partimize hayır getirmesini dilerim. Bir önceki yerel seçim sonuçlarına göre, oylarını  %5 artırarak şehrimizdeki oy oranını en çok yükselten parti olduk.

Dileğimiz kazananın tüm halkımız olmasıdır. Bu bağlamda Çorum Belediye Başkanı seçilen Halil İbrahim Aşgın Beyi partimiz ve şahsım adına tebrik ediyor, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Sandıktan çıkan sonuçlara saygı ve riayetimiz bir gerçektir. Demokrasiye bağlılığımız halkımızın tercihine hürmeti açıktır.

Ayrıca Türkiye genelinde Cumhur ittifakının oy oranını koruması, devletimiz ve milletimizin bekası açısından bizleri mutlu etmiştir. 31 Mart seçimleri zilletin çökmesini sağlamış, ülkemizin zayıflığa düşmesi beklentilerini boşa çıkarmıştır. Daha güçlü bir Türkiye bizleri beklemektedir.” 

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali al
ali al - 2 yıl Önce

ya kardeşim, iyi insansın seni seviyoruz ama şimdi seçim bitti, gerçekleri konuşalım, sen o kadar çalıştın çabaladın tebrik ederiz, ama halkın gerçeklerini görmen gerekirdi, oda şudur, Çorumlunun hangi partiye oy vereceği aşağı yukarı bellidir, sen seçimden evvel defalarca 1. partiyiz diye beyanat verdin, herkes sana oy verecez dedi, ama bu seni kırmamak içindi, şimdi oy oranımızı artırdık filan diye bu tesellileri bırak, senin 3. olacağın zaten belliydi, keşke seçime 3-5 gün kala ittifak için anlaşarak çekilseydin, keşke aşgın başkan sen yardımcı olsaydın, ittifak pekişseydi,

ihtiyar
ihtiyar - 2 yıl Önce

O zaman AKAPEynen ne işiniz var bohçalı%18 diyor sizlerle dalga geçiyor tek başınıza seçimlere neden girmiyor

SIRADAKİ HABER