‘Türkiye’nin kutuplaşmayı kaldıracak gücü kalmadı’

Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, gündemdeki konularla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

‘Türkiye’nin kutuplaşmayı kaldıracak gücü kalmadı’

Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, gündemdeki konularla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.
 

‘BIRAKIN KIRK YILI KIRK GÜNLÜK İTİBAR GÖREMİYORLAR’
İlk olarak Öğretmenler Günü’nü kutlayan Cıdık, “Biz 'Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum' diyen ve ilim Çin'de dahi olsa gidip alınmasını emreden kadim bir inancın mensuplarıyız. Bir harf değil, bütün hayatlarını bir neslin yetişmesine adayan öğretmenlerimiz elbette her türlü övgünün üzerindedir. Bugün ne yazık ki öğretmenlerimiz bırakın kırk yılık hatrı, 40 günlük itibar dahi göremiyor. Hemen hemen her gün medyada öğretmene şiddet haberleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Atanamayan öğretmenler, KHK'lı öğretmenler ise yürek parçalayan bir başka sorunumuzdur.
Siyaset kurumu olarak bizlere düşen öğretmenlerimizi senede bir gün hatırlamak değil, her şart altında öğretmenlerimize üstlendikleri bu ulvi görev ve sorumluluğa uygun imkanları sağlamak olmalıdır. Öğretmenlerimizin hak ettiği değeri bulduğu bir eğitim sisteminin kurulması temennisi ile Öğretmenler Günü’nü kutlarım.” dedi.

 

MADDE DÜZENLEMESİ
KHK ile ihraç edilmiş doktorların, özel hastanede çalışmasını engelleyen yasa tasarısına da değinen Faruk Cıdık, yanlıştan dönüldüğünü söyledi.
Cıdık, “Yapılan uyarılar dikkate alınarak bu karardan vazgeçildi. Adeta insanları canlı birer ölü haline getirecek olan bu yasayı iptal eden ve iptal edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sadece sağlık sektöründe değil, diğer meslek gruplarında da yaşanan bu tür adaletsizliklerin bir an önce son bulmasını temenni ederiz.” dedi.

 

FELAKETLERİN SORUMLUSU OLURSUNUZ
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın Kanal İstanbul Projesi kapsamında 10 yeni köprü yapılacağı açıklamasını da eleştiren SP İl Başkanı Cıdık, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bugün Türkiye nüfusunu İstanbul'a yığmak hem İstanbul hem de Anadolu için büyük bir tehdit arz ediyor. Adeta toprak insansızlaşıyor, insan topraksızlaşıyor. 
İktidara seslenmek istiyorum; Bugün Anadolu'yu gözetmez, gerekli yatırımların yapılmasını sağlamazsanız, yarın ortaya çıkacak felaketlerin sorumlusu olursunuz.

 

KUTUPLAŞMA EN BÜYÜK TEHLİKE
Bugün ekonomik sıkıntılarımız gibi bir başka büyük problemimiz ise ülkemizde hızla artan kutuplaşma ve gerilim siyasetidir. Bunun en son örneğini ne yazık ki bir ilçe belediye başkan adayının canlı yayında yaptığı açıklamada gördük.

Belediye Başkan Adayı yaptığı açıklama da; "İlçe içinde bir tane başka parti arabası görürsem şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar" diyor. Savaşa değil seçime gidiyoruz. Kutuplaşma ve gerilimden ancak bu ülke zarar görür. Milletin tercihini sandık belirler, TeHdit ve baskılar değil. Bu talihsiz açıklama ile alakalı hem ilgili parti hem de devletimizin üzerine düşeni yapması elzemdir.

iktidara ve Sayın Cumhurbaşkanına seslenmek istiyorum; Bu kutuplaşmayı bitirecek en önemli merci sizsiniz, seçimlere gittiğimiz şu süreçte siyasi partilerin genel başkanlarını bir araya getirmeli, kardeşlik ve dostluk tesis edilmelidir.
Artık Türkiye'nin kutuplaşmayı kaldıracak gücü kalmamıştır. Her zaman söylediğimiz gibi biz bütün uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz. Şüphesiz ki güç ve kudret sahibi Cenab-ı Allah'tır. Allah (cc) ülkemizin, bölgemizin ve bütün insanlığın yardımcısı olsun.” 

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER