‘Üniversitenin başarısı Rektör Alkan’la artmaya devam edecek’

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Erol Kavuncu, Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

‘Üniversitenin başarısı Rektör  Alkan’la artmaya devam edecek’

Ziyarette konuşan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, “Hitit Üniversitemiz Çorum’un, Çorum halkının en önemli bir kaç problemlerinden bir tanesiydi. Rektör hocamız başta kampüs sorununa yönelik olmak üzere gerçekleştirdiği çalışmalarla üniversitemizin gerçek anlamda üniversite hüviyetine bürünmesinde çok ciddi destek ve katkı sağladı. Buna yakinen şahidiz” diyerek üniversitenin gerek akademik, gerek fiziki, gerekse de öğrenci sayısı ve bünyesinde barındırdığı bölümleri ile başarısını ve potansiyelini katlayarak devam ettirdiğini belirtti.

Elde edilen bu başarının Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan ile birlikte artarak devam edeceğini düşündüklerini ve dilediklerini de söyleyen Kavuncu, “Her türlü faaliyette, çalışmada Rektörümüzün yanında, yanı başında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Üniversal anlamda bilime, Türkiye’nin bilim hayatına katkı sunan Hitit Üniversitemize, katkılarından ve genel anlamda geldiği nokta itibari ile başarılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan da Milletvekili Erol Kavuncu ile bu görevinin öncesinden beraberliklerinin ve iş birliklerinin olduğunu belirterek, “Kendisi sadece görev yaptığı alanla değil Çorum’u ilgilendiren tüm alanlarda muazzam çalışmalar yapmış bir gönül insanı. Gerçekten böylesine güzel bir insanla milletvekili olmasının sonrasında da rektör olarak çalışmak çok keyifli. Çorum sevdalısı , Çorum’a çok güzel işler yapan bir insan. Bundan sonrasında yeni görevi ile beraber çok daha farklı işlere imza atacağına inanıyorum. Üniversitemizin sorunları, yeni arayışları, yeni ufukları konusunda olan istişarelerimizin çok kıymetli olduğuna ve bunların ilimize büyük bir sinerji olarak döneceğine de inancım tam” ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Alkan, ziyaretten dolayı AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’ya teşekkür ederek yeni görevinde tekrar başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüksek Tahsil
Yüksek Tahsil - 4 yıl Önce

Anlaşılan AKP olarak rektörden çooook memnunsunuz.Devam etmesini istiyorsunuz....Mutlu beraberliğinizin devamını dilerim...

SIRADAKİ HABER