VAKİT HESAP VAKTİ

Seçim bitti, sonuçlar belirlendi. Şimdi sıra partilerin karnelerini önüne alıp, olanı biteni tek tek sorgulaması ve muhasebe hesaplarına başlamasına geldi.

VAKİT HESAP VAKTİ

Haber Yorum-Erol Taşkan

Başarıyı sahiplenmek kolaydır elbette, hiç bir zaman başarı yetim kalmaz. Ancak başarısızlığın kaderi odur ki, bir Allah'ın kulu bu meseleye sahip çıkmaz, öksüzlük ve yetimlik her daim başarısızlığın kaderidir.

AK Parti Çorum'da oy kaybederek kazandı. Bunu görmek için uzman olmaya gerek yok, önceki seçim rakamlarıyla, 24 Haziran'ın rakamlarını yanyana görüp, hangi sayının hangisinden büyük olduğunu bilecek kadar da matematik tecrübesi olan herkes bu tanıyı koyar.

İş o ki, bunun hesabını üstlenecek babayiğit kim?

Lafı hiç eğip bükmeden söylüyorum ki, bunun hesabı da vebali de teşkilatların üzerindedir. Türkiye Cumhuriyeti'nin 1. Devlet Başkanı olarak adını bir kez daha tarihe yazdıran Recep Tayyip Erdoğan, balkon konuşmasından açık olarak ifade etti; "Mesajı aldık, gereği yapılacak." dedi.

Milletin Recep Tayyip Erdoğan'ı gerçekten sevdiği ve desteklediği gün gibi aşikâr, bunu kimse inkâr edemez. Peki nasıl oluyor da, Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı oya, partisi yetişemiyor? Demek ki partide, onun yerel uzantılarında bir problem var.

Milletin Tayyip Erdoğan sevgisi öyle büyük ki, yıllardır bu sevgiyi birilerinin çar çur edip, sömürmesine rağmen bitmedi tükenmedi. Fakat yeter demenin zamanı çoktan geldi de geçiyor bile. Milletin vatan millet deyip yola düştüğü, Recep Tayyip Erdoğan'ı ölümüne desteklediği bu zamanda, bu kaba pisleyenler tek tek ayıklanmalı. Sureti Hak'tan gözüküp, menfaatinden ve siyasi ikbalinden başka bir şey görmeyip, milletin tüm değerlerini ayaklar altına alarak yol yürüyenlere dur denilmeli. Bedeni sarmış kanser uru gibi olan bu müptezeller, cerrahi operasyon yapar gibi bünyeden temizlenmeli, sökülüp atılmalı.

Millete de yazık be kardeşim. Tüm enerjisini ortaya seren bir millet var. Enerjinin yukarı taşınması için kanalların sağlam, hatların kaçaksız olması gerekir. Testinin altı delikse, enerji hatlarına dadanmış yamyamlar varsa, bu enerji yukarı nasıl taşınsın?

15 Temmuz'da ülkeyi de koruyan, Reis'i de koruyan bizatihi milletin kendisidir. O'nu Devlet Başkanı yapan da millettir. Hepsini ve herkesi bir tutmamak adına iyileri ve samimileri ayırarak diyorum ki, bence Reis (burada Başkan demem gerekirdi ancak kendimizi yeni yeni alıştırdığımız için dilimiz Reis demeye devam ediyor) teşkilatları kapatsın anahtarı millete versin, bakın o zaman işler nasıl da düzeliyor.

Bir kez daha demiştim, Reis'i yıkarsa, AK Parti içine kümelenmiş AKP'liler yıkar diye. Bir gün olur da Reis, 15 Temmuz'daki gibi milleti yardıma çağırırsa, işte o zaman millet top yekun teşkilatları basar ve kaleleri zaptedip işi ele alır.

Tankın önüne baş koyan bu millet, bu konuda sözünü de ortaya koymaktan çekinmediği gün, bu işlerin düzeleceğine inanıyorum. Yalan, dolan ve iftiraların kol gezdiği teşkilatlar kendi küçük menfaatleri için ülkenin geleceğini es geçiyor olsa da, Reis'in "mesaj alındı" sözünden hareketle cesaret kazanan bu millet, bundan sonra lafını da çekmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 02:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
ADEM
ADEM - 3 yıl Önce

Reis in yapacağı işlerden bir tanesi AK PARTİ içerinde sadece orada değil bürokraside, siyasette olan ama AK PARTİ ye ihanet eden, çalışmayan kişileri, kriptoları bir daha geri getirmemek üzere ciddi bir şekilde temizlemesidir. Yoksa belediye seçimlerinde faturası ağır olur dolayısıyla 2023 te ulaşılamaz olacaktır.

Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

Başarı olunca kerameti kendinden bilenler ikbale koşarak gittikleri gibi sehpaya* da gitmelidirler. sehpa burda istifa demek oluyor tabi.

ismail baş çamlıca
ismail baş çamlıca - 3 yıl Önce

ben yüz defe yazdıysam azdır hiç bir zaman mehmet karadag ve ekibi herzaman başarı başarı ne ymiş başarı refarandumda yüzde 58.5 asıl yüzde 57 küsür ama merkez köy oylarıyla 58.5 biz kırsal oylarıyla 58.5 bugünde aynı tablo 64.5 oy bizlerin oyları ile 64.5 asıl yüzde 57 ama merkez oyların katkısı ysk acıklamasından sonra ben kaç defa yazdım hiç dönen olmadı benim köyüm son yüzde 82 oyu şimdi yüzde 86 yaptık bu yönetimde köyümüze laçin den 5 km gelmediler şimdi biz oyumuzu mehmet karadag ve ekibi için mi verdik birileri şunu çok kullanıyordu muzaffer başkanın kendine göre yönetim tarzı var ve istiraşeye acık degil buyrun siz çok iyi biliyordunuz çok başarılı idiniz ne oldu kırsaldan önceki secimlere göre daha fazla katkı ve başarısız oldugunuza göre hemde seciminizde kaybeneni olmayan secim olduguna göre başkan ve ekibi gerekeni yapın[ bence] bende sizin beni almadıgı nız statda ildelegesi olarak oy kullanıyım çamlıcadan ildelegesi olacaksa o da benim başkan ve ekibi hem oyumuz fazlalaştı hemde yüzdemiz

ismail baş çamlıca
ismail baş çamlıca - 3 yıl Önce

şuanki yönetim ekibi ilgenel meclisinin beldeden köye dönüşen çamlıcaya yaptıklarını bimerden aldıgım belgeyi göstersem aynı kendini bilmez biri daha cıkar hakaret eder niye buna göre bu köyden nasıl olurda yüzde 86 oy cıkar siz çok bilmiş gazeteci hukukcu siyasetci vs şunu çok iyi biliyor ama belkide içinizden hakaret ediyor [ cahil köylü oyunu adaylar ve ilbaşkanı için degil RTE] için veriyor sizlerde yok hava alanı yok hızlı tren hani dava için hani RTE için refarandumda yüzde 58.5 kırsal 65 yaptı yanlışlıkla 58.5 yazmışım

SIRADAKİ HABER