‘Vatandaşın önceliği mega projeler değil geçim’

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, vatandaşların önceliğinin mega projeler değil, geçim olduğunu söyledi.

‘Vatandaşın önceliği mega projeler değil geçim’

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, vatandaşların önceliğinin mega projeler değil, geçim olduğunu söyledi.
Küçük Sanayi Sitesi’ndeki seçim çalışmalarına devam eden ve ziyaret ettiği iş yerlerinde esnafa hal hatırın yanı sıra ekonomisinin nasıl olduğunu soran Kılıç, esnafın işlerinin olmadığını gördüğünü ve çoğu esnafın siftahsız işyerini kapattığını söyledi.

Partiden yapılan açıklamaya göre, esnafın kendisine genellikle işlerin düşüklüğünden ve ekonomideki kötü gidişattan bahsettiğini anlatan CHP Adayı Kılıç, "Belediye Başkanlığını kazanırsam, tüm esnaf kesimini koruyup kollamaya çalışacağım. Moralinizi yüksek tutun. Bu günler geçecek. Mart'ın sonu bahar olacak inşallah. Bugünkü ekonomik kriz her geçen gün biraz daha derinleşiyor, esnaf ve vatandaşların canını yakmaya devam ediyor.” dedi.
CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ve bazı Belediye Meclis üyesi adaylarının da kendisine eşlik ettiği sanayi ziyaretinde esnaflar Özgür Kılıç'ı sıcak ilgiyle karşıladılar. 


‘ÇORUMLULAR’IN PARASINI ŞU AN İÇİN MEGA PROJELERE HARCAMAYACAĞIZ’
Şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla kenti yöneteceklerini kaydeden Kılıç, büyük bütçeli projeleri vatandaşın fikrini almadan hayata geçirmeyeceğini, Çorumlular’ın parasını şu an için 'mega projelere' harcamayacağını belirtti. Kılıç, vatandaşların önceliğinin 'mega projeler' değil, geçim olduğunun da altını çizdi.

Özgür Kılıç, "Bizim birinci gayemiz insanın mutlu olmasıdır, öncelikle insanların karnı doyacak. Biz burada yerel seçim yapıyoruz, genel seçim değil. Vatandaşın derdi yolundaki asfalt, sokağının temizliği ve belediyenin sosyal destek programlarıdır. Herkes yaşadığı şehrin güzelleşmesini istiyor, herkes sağlıklı büyüyen bir kent istiyor. Bundan doğal ne olabilir ki. İyi bir kentleşme, ticaretten kent içi ulaşıma, gençlerin eğitiminden kadınların güvenliğine kadar pek çok konuda huzur ve bereketin artması demek. Bizim de tek gayemiz bu olacak. Mega projeler değil." diye konuştu. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 19:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 2 yıl Önce

Adam hakli. Karnim doymadiktan sonra ne yapiyim ben Coruma yapilacak acik hava tiyatrosunu, kongre merkezini. Zaten her yer olmus acik hava tiyatrosu, millet cekirdegiyle izliyo olani biteni

SIRADAKİ HABER